Online

Pašreiz MOTOpower skatās 1 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


Par Pasaules čempionātu motokrosā

 • Raksta opcijas
 • Pievienot komentāru
 • Drukāt
 • Negantelis,
  06-07-2020

  Ar prieku paziņojam, ka pēc četru mēnešu pauzes tiks atsāktas sacīkstes FIM Pasaules čempionāta motokrosā ietvaros.

  Pēdējo četru mēnešu laikā Infront Moto Racing kopā ar FIM, nacionālajām federācijām un organizatoriem ir vadījuši sarunas un diskusijas par potenciālo sacensību norisi, iesaistot arī valdību, lai apzinātu labāko veidu, kā droši atsāktu Pasaules čempionāta motokrosā sacensību seriālu. Galvenais mērķis ir bijis saglabāt pēc iespējas neskartāku sacensību kalendāra struktūru, utilizējot dīkstāvē nonākušo darbaspēku.

  Lai gan situācija saistībā ar COVID-19 krīzi joprojām ir neskaidra, motosporta sabiedrība beidzot ir ieraudzījusi gaismu tuneļa galā. Pēc šodien izziņotā atjaunotā kalendāra publicēšanas gaidāmi trīs ļoti intensīvi mēneši, kuru laikā visas čempionātā startējošās motociklu klases centīsies atgūt pandēmijas laikā iekavēto.

  2020. gada sezona atsāksies ar MXP of Latvia, MXGP of Riga un MXGP of Kegums Ķegumā, pirmajam no posmiem notiekot 8. un 9. augustā, pēcāk atgriežoties 11. un 12. augustā un trejādei noslēdzoties 15. un 16. augustā. "'Zelta Zirgā" pirms katra no notikumiem tiks veiktas izmaiņas, lai nodrošinātu sportistiem trīs dažādas trases, kurās sacensties. Šobrīd pieļaujamais skatītāju skaits klātienē būs 1000 cilvēku, taču ceram, ka situācijai uzlabojoties skaitlis varētu pieaugt.

  Atjaunotajā sacensību kalendārā diemžēl neredzēsim Čehijas, Zviedrijas un Somijas posmus, kuri ir pārcelti uz 2021. gada sezonu. MXGP of Germany, kā arī Indonēzijas un Āzijas posmi norisināsies novembrī, kamēr sacīkstes Itālijā, gluži kā Latvijā, divu posmu ietvaros notiks vienā un tajā pašā trasē. Arī Lommel trasē Beļģijā gaidāms sacensību "hattrick" – tur redzēsim MXGP of Flanders, MXGP of Limburg un MXGP of Lommel posmus, sezonai visticamāk noslēdzoties gleznainajā Patagonijā, Argentīnā.

  Lai nodrošinātu sportistus ar iespēju starp braucieniem atgūt spēkus, MXGP un MX2 klašu braucieni notiks vienā dienā, no rīta noritot brīvajiem un laika treniņiem, bet pēcpusdienā – finālbraucieniem, savukārt Eiropas čempionāta klašu atlēti par augstākajām vietām cīnīsies dienu agrāk.

  Diemžēl Pasaules Nāciju motokrosa sacīkstes Ernée, Francijā, ir tikušas pārceltas uz 2023. gadu ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar masu pasākumiem un pulcēšanos. Šobrīd plānots 2020. gada "nācijas" pārcelt uz Matterley Basin sporta kompleksu Lielbritānijā, kur lielais sporta notikums iepriekš ticis aizvadīts arī 2017. gadā. Arī Nāciju motokrosā sportistiem būs iespēja izcīnīt tik ļoti vērtīgos punktus priekš čempionāta kopvērtējuma. To, kā tieši notiks punktu sadale, FIM plāno izziņot pēc neilga laika.

  Kā ierasts, faniem būs iespēja sekot līdzi saviem elkiem pie TV ekrāniem, izmantojot MXGP-TV.com priekšrocības. Lai gan paveiktais darbs, plānojot atjaunoto sacensību kalendāru un to norisis, ir bijis smags, Infront Moto Racing vēlas veltīt pateicības vārdus ikvienai iesaistītajai personai, it īpaši ražotājiem, braucējiem, partneriem, komandām un faniem, un cer, ka 2020. gada sezona būs aizraujošāka kā jelkad.

  --


  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties

  Top.LV