Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


Latvijas Motoklubu asociācijas atklātā vēstule par LaMSF...vēstule Nr.1

 1-18 

Kaspars_K, 13. Feb 2013, 10:51

Reaģējot uz Latvijas Motoklubu asociācijas (MCA) paziņojumu publiskajā telpā, ka Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) 2013.gada 21.janvāra vēstulē Latvijas pašvaldībām paustais ir klajā pretrunā ar Latvijas likumdošanu, LaMSF sniedz skaidrojumu par vēstules saturu un LaMSF sacensību noteikumu pareizu interpretāciju.

Pašvaldībām sagatavotajās vēstulēs LaMSF vērsa uzmanību apstiprinātajiem Latvijas Motosporta federācijas noteikumiem par motosporta, mototūrisma un velotriāla sacensību organizēšanu un norisi Latvijas Republikas teritorijā (turpmāk – LaMSF sacensību noteikumi), kuros ir noteiktas svarīgākās prasības sacensību organizēšanai un norisei motosportā, mototūrismā un velotriālā. Šie nosacījumi jāievēro minēto sacensību organizatoriem. Vēstulē pašvaldībām tika lūgts, izvērtējot motosporta sacensību pieteikumus pārliecināties, ka ir ievēroti LaMSF sacensību noteikumi, tādējādi nodrošinot, ka konkrētajā administratīvajā teritorijā plānotās motosporta, mototūrisma un velotriālā sacensības noritēs atbilstošā kvalitātē un ar minimālu negadījumu risku.

LaMSF sacensību noteikumos ir sniegts termina „sacensības” skaidrojums šo noteikumu izpratnē – LaMSF saskaņots motosporta, mototūrisma vai velotriāla pasākums Latvijā, kura ietvaros notiek vismaz viens brauciens, kurās piedalās vismaz divi dalībnieki ar attiecīgam motosporta, mototūrisma vai velotriāla veidam piemērotu inventāru un kura noslēgumā paredzēta apbalvošana atbilstoši sasniegto rezultātu vērtējumam.

„Šeit tomēr būtu jānošķir motosporta sacensības no cita veida ar motosportu vai mototūrismu saistītiem pasākumiem, kā piemēram, saieti vai salidojumi. Šie pasākumi nav vienā kategorijā ar sporta sacensību pasākumiem, tādēļ, LaMSF ieskatā, Latvijas Motoklubu asociācija ir kļūdaini interpretējusi LaMSF gatavoto vēstuli pašvaldībām un LaMSF sacensību noteikumus, jo tie neattiecas uz asociācijas tūristu braucieniem, salidojumiem un cita veida izklaides pasākumiem” norāda LaMSF prezidents Egils Agarskis.

LaMSF skaidro, ka šie noteikumi būtu saistoši arī MCA tikai gadījumos, ja tā organizētu sacensības motosportā, mototūrismā vai velotriāla Sporta likuma 1.panta 6.punkta izpratnē, kurā sporta sacensības tiek definētas, kā pasākums labāko sportistu vai komandu noteikšanai, kuras noris atbilstoši normatīvo aktu prasībām, sporta federāciju apstiprinātajiem sacensību norises noteikumiem un sacensību organizētāju apstiprinātajiem nolikumiem. No minētās normas izriet, ka LaMSF ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums noteikt un reglamentēt sacensību norises noteikumus motosporta, mototūrisma un velotriāla sacensību organizēšanai Latvijas teritorijā.

„Pēdējo gadu laikā Latvijā strauji attīstās motosports, kā rezultātā Latvijas administratīvajās teritorijās ir būtiski pieaudzis motosporta sacensību skaits. Daļa sacensību organizētāji ir ievērojuši, savukārt liela daļa nav ievērojuši Sporta likumā un LaMSF noteikumos noteiktās prasības. Diemžēl motosporta sacensībās, kuras tikušas organizētas, neievērojot Sporta likumu un LaMSF izvirzītos nosacījumus, ir konstatēts ievērojami augstāks negadījumu skaits” izsūtīto vēstuļu nolūku skaidro LaMSF prezidents Egils Agarskis.

Vēršam uzmanību, ka LaMSF sacensību noteikumi neparedz, ka par LaMSF saskaņojumu sacensību norisei tiks prasīta sacensību organizētājam samaksa un tāds nav bijis arī šo noteikumu izstrādes mērķis.

Vienlaikus atgādinām, ka atbilstoši Sporta likuma 10.panta ceturtajai daļai sporta federācijām ir tiesības vadīt un koordinēt darbu attiecīgajā sporta veidā (attiecīgajos sporta veidos) vai darbības jomā valstī, ja šī federācija ir atzīta šajā likumā noteiktajā kārtībā. LaMSF ir vienīgā Latvijā Sporta likumā noteiktajā kārtībā atzītā federācija motosportā, mototūrismā un velotriālā, kurai ir tiesības vadīt un koordinēt darbu attiecīgajos sporta veidos. Minēto apliecina biedrības „Latvijas Sporta federāciju padomes” Sporta federācijas atzīšanas apliecība Nr.23, kas izdota 2010.gada 8.septembrī. Tādējādi LaMSF neuzskata, ka ir pamatots pārmetums, ka LaMSF pārkāpj savas pilnvaras.

LaMSF pauž nožēlu, ka no vienas puses MCA savā paziņojumā atgādinājusi par motociklistu nerakstīto brālības likumu visā pasaulē, kas aicina vienam motociklistam par otru rūpēties, un pārmet LaMSF par motosabiedrības šķelšanu, tai pat laikā ar saviem skaļiem, maldinošiem un nepatiesiem publiskiem paziņojumiem pati ir veicinājusi motosabiedrības šķelšanu. „Kādēļ MCA sākotnēji, pirms publiskiem paziņojumiem, nav vērsusies LaMSF un pārrunu ceļā jautājusi skaidrot šos noteikumus” retoriski vaicā LaMSF prezidents Egils Agarskis.

LaMSF, kā atzītās federācijas motosportā, mototūrismā un velotriālā, misija un mērķis ir rūpēties par Latvijas motosporta, motociklistu un velotriāla kustības attīstību, uzraudzību, nacionālo un starptautisko čempionātu organizēšanu un interešu pārstāvniecību starptautiskā mērogā.

Kaspars_K, 13. Feb 2013, 10:36

LaMSF atbildes MCA http://www.lamsf.lv/home/9-sporta-veidi/...bu-noteikumus

Negantelis, 13. Feb 2013, 10:13

Vai tad juridiski viņiem ir kāda teikšana?

Kaut kas līdzīgs tai Aka Kaka kantora darbībai. Klausies radio un maksā.

asdf, 13. Feb 2013, 00:03

Deaktivizēt Lamsf var sporta federāciju padome ko jau vēstulē arī prasa... Vēl var arī sastāties klubos un pārvēlēt federācijas vadību, bet tas nozīmē atzīt sistēmu kā tādu - man tas īsti pareizi neliekas.. Pavisam galējais variants būtu Saeimā ierosināt sporta likuma grozījumus - no budžeta apmaksātās sacensības lai skaņo, bet ko rīko bez valsts atbalsta, tur federācijai nav nekāda teikšana.

Archy96, 12. Feb 2013, 23:05

Šis debilisms velkās nezin cik ilgi, un tā vien šķiet, kad kamēr nenomainīsies viss LAMSF vadošais sastāvs, diez vai pārmaiņām būt.

Nemiers, 12. Feb 2013, 21:48

man par to radās jau aizdomas pirms kādiem 3 gadiem jo Smiltenē ir normāla kartingu trase kad ar domubiedriem gribējām pabraukāties tika prasīta atļauja tās apsaimniekotājam Vairim Tralam ( kas ir minētās iestādes d....ā l.....s) uz ko viņš atbildēja kad nekas līdzīgs bez īpašās saskaņošanas un ne par kādu maksu nav pieļaujams un ļāva noprast kad viss, kas ir uz 2 riteņiem ir noziegums un ja kāds uzzinās no LaMSF kad viņš atļāvis viņam būšot licence nost un nekādas tur sacensības nevarēs rīkot te nu ir rezultāts uz ko viņi gāja.

Skumīgi, bet fakts dzīvot ar šādiem te kopā.


pilnīgs be....

kawaracer, 12. Feb 2013, 21:46

Labi uzrakstīts!!!

andrisstr, 12. Feb 2013, 21:00

Lai nu kā tur būtu ar tām reģistrācijām vai nreģistrācijām es tikai vienkārši nevaru saprāst no kurā laika Biedrībai LaMSF ir dotas likumdevēja tiesības.Es domāju ka viņi var diktēt noteikumus tikai savas biedrības organizētajās sacensībās,un šī vēstule var būt attiecināma tikai uz sacensībām kuras tiek organizētas viņu vārdā.Vo!!!! :

StraiF, 12. Feb 2013, 19:34

Ar kādu normatīvo aktu var dezaktīvizēt visu LaMSF ?
Ko un kā vajag aprakstīt, lai šī nodokļu tērēta organizācija beidz eksistēt ?

goga, 12. Feb 2013, 18:49

Šitais .ūds patiešām fascinē...gomoseki nelaimīgie ...neko nedarīt un saņemt naudu...tas varētu būt LMSF sauklis.

Valkyrie, 12. Feb 2013, 17:36

Nav ko cepties! Kas traucē kādam no Jums nodibināt vis_Latvijas Kājāmgājēju federāciju (asociāciju, savienību, apvienību u.t.t.) un iekasēt no pārējiem divkājainajiem gada abonēšanas maksu? Iepriekš protams sacerot kādu vēstulīti

gaazeejs, 12. Feb 2013, 17:35

Cik papētīju dokumentus izlobīju - ja "Latvijas Sporta federāciju padome" ir apstiprinājusi L.A.M.A., tad visam vajadzētu būt bumbās. Ja nav apstiprinājusi, tad nekā.
Sporta likuma 10. panta 4. daļa: "Atzīto sporta federāciju darbību sporta jomā kontrolē biedrība “Latvijas Sporta federāciju padome”. Kārtību, kādā tiek kontrolēta atzīto sporta federāciju darbība sporta jomā, nosaka Ministru kabinets."

Viks, 12. Feb 2013, 17:12

tak raksta apakšā ir ielikta arī vēstule!

RU, 12. Feb 2013, 17:08

Nevaru to vēstuli mca.lv atrast.

Fastarow, 12. Feb 2013, 16:39

Beidzot kaut kas sāk notikt.. sen jau bij laiks...

kasics, 12. Feb 2013, 16:26

Sākumā AKALA tagad LaMSF kas būs nākošais?!!
Šitādus urodus vajag sist un mērcēt kamēr viņi vēl maziņi citādi drīz jau nopirsties nevarēs bez licenzes!!!

marcis, 12. Feb 2013, 16:21

Vispār, būtu svētīgi visiem sasēsties pie galda un aprunāties. Pārāk mazā kurkuļu dīķī dzīvojam, ka var atļauties vēl vairāk to piedirst..

Ozols, 12. Feb 2013, 16:19

Pilnīgs kabzdec!

 1-18 

Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


Reģistrēties

Rezervesdalas24.lv

Top.LV