Online

Pašreiz MOTOpower skatās 1 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Virzienā uz Vidusjūras salām

Pievienota: 14. Dec 2013, 03:07
Atjaunota: 14. Dec 2013, 17:55

Komentāri (20)

Citas galerijas no lietotāja Vater

Šis būs samērā īss retrospektīvs atskats uz vienu no šīs vasaras ceļojumu posmiem, kas
mūs: 2 mo aizveda līdz pat Korsikai un Sardīnijai.

Izlaidīšu garlaicīgo sākumu ar Lamanša šķērsošanu un vājprāta braukšanas paraugdemonstrējumiem Andreita stilā Briselē, pārlecu kaut nedaudz tuvak Alpiem un Vidusjurai - nokļūstu Luksemburgā.

Šeit pietuvināts posma marshruts, pēc MP lietotāju izteiktajām vēlmēm. Realitātē gan vairāk braucām pa mazajiem ceļiem nekā bāņiem.Kā ierasts parbaudījām Viandenas pili. Joprojām ir vietā.Turpat pils pakājē aiz Viktora Igo kādreizējās apmešanās vietas uzduramies tam, no kā
noteikti Arturs Irbe "aizietu ar sirdi"Nemanot tika konstatēts, ka līdz mūsu nākamās iereģistrēšanās viesnicā Francijā, Epinalā, laiks atlicis tikai stunda, bet jānobrauc vēl kilometri 160 Nācās ar prieku secināt, ka neskatoties uz ceļu darbiem, kilometriem gariem sastrēģumiem un mazajiem, līkumainajiem celiņiem, to ir iespējams izdarīt.Piezīme: franču maksas fotosesijas bildes tā arī netika saņemtas pēc mo piedrības adreses

Otrā mo braucēja Nadīne atzinās, ka 160 km/h-200km/h uz SV650 1h garumā tomēr nav bijusi viņas ātruma komfortzona, jo guļot uz naked mo bākas, brīžiem ķivreres žoklis sities pret pašu bāku Braucot uz K1300S šāda problēma vienkārši nepastāvēja.

Nonācām interesantā viesnicā - franču zemnieku lauku sētā, kas daudzus gadsimtus atpaka bijusi viena no daudzajām Templiešu bruņinieku ordeņa brāļu iebraucamajām vietām ar savu kapellu, stalli, brāļu kopgaldu un dusas vietām. Viss zem viena jumta.Lai kliedētu daža laba vēsturisko analfabētismu, veikšu vēsturisku atkāpi - 13.gadsimtā Templiešu ordenis bija visietekmīgākā reliģiskā un militarizētā organizācija Eiropā ar tās daudzajām filiālēm viscaur Eiropā.

Tostarp templiešu bruņinieki bija arī Latvijas teritorijā, kur tie nodarbojās ar Baltu cilšu pievēršanu tietībai ar uguni un zobenu. Pateicoties Templiešu ordeņa nopelniem cīņā ar musulmaņiem par Svēto Zemi, templieši ieguva atbrīvošanu no jelkādiem nodokļiem un tie pakļāvās vien Pāvesta pavēlēm.

Pēc Templiešu Ordeņa parauga tika veidots Vācu Zobenbrāļu Ordenis, kas tapa pilnībā sakauts Saules kaujā

Goldingenā, jeb Kuldigā, savulaik slējās Templiešu ordeņa pils, kas vēlāk tapa nopostīta.

Lai cik ietekmīgs un varens bijis Templiešu bruņinieku ordenis, Krusta kariem beidzoties tas bija akumulējis lielus finansiālos līdzekļus un sāka zaudēt savu ietekmi.

Ordenis darbojās ka aizdevējs dažādiem karaļiem. Tostarp Francijas karalim Filipam IV. Francijas karalis nolēma atsvabināties no parāda, likvidējot savus kreditorus. Saņemot atbalstu no ta brīža Pavesta Klementa V, kurš 1312.gada pasludināja Templiešu bruņinieku ordeni par likvidētu, Francijas karalis izsludināja Templiešu ordeņa bruņiniekus sasaukšanu un arestus, kam sekoja moku kambari, izspiestas atzīšaunas ķeceribā ar vainīgo dedzināšanām uz sārtiem.
Kapellā uz Altāra pamanījām ziedus un nepārprotamas liecības, ka ne tik sen šeit ir tapis salaulāts kāds holandiešu pāris.Pēc nakts Templiešu sētā mēs turpinājām ceļu pa Franciju cauri Elzasai.

Pēc Elzasas sekoja ceļš Šveices virzienā - gar Ženēvas ezeru.Veicām tradicionālo mo virinātāju fizkultūruTālāk jau sākās Fraņču Alpu pakāje.Visi no tiem izrietošie prieki mūs sagaidīja jau nākamajā ceļojuma dienā.

Taču līdz tam pārliecinājāmies par Latvju tautas teiciena : "Latvieši ir visur!" patiesīgumu.Nebijām mēs lāgā pat nokāpuši no mo viesnīcas stāvlaukumā, kā pāris garāmgājēji ar manāmu interesi latvju mēlē mēģināja noskaidrot, vai esam no LVPa starpu obligātajiem apmeklējuma punktiem izripinājāmies pa Alpu pārejām.

Daudziem šīs un citas vietas būs līdz garlaicībai pazīstamas, par ko vien varu izteikt savu līdzjūtību. Visiem pārējiem varu ilustēt ar šādiem skatiem un ieteikt pašiem aizbraukt un izbaudīt klātienē.

Franču Alpos pabraucām garām Montblānam.

Motociklistu un visdažādāko motociklu bija pār pārēm.

Mototūrisma industrija šeit zeļ un plaukst.

Roselandas pāreja.Laikapstākļi vienkārši mūs lutināja.Kārtējā viesnīca, bet šoreiz - motobraucēju. Vietējā stallī mūs jau sagaidīja pāris kumeļi no Vaterlandes.Ceļā uz St.Bernardo pāreju iezagusies koordināšu kļūda mūs noveda Alpu offroudā

Atdūrāmies slēgtā ceļa posmā, kurā operēja vien buldozeri un smagā ceļu technika. Tika mests ripā un meklēta pareizā ieleja, kas mūs galu galā izveda
uz iecerēto St.Bernardo pāreju.Pa ceļam uzdūrāmies visīstākajiem Alpu maniakiem - tie un tās patiesībā bija profesionāli slēpotāji un slēpotājas, kas vasaras sezonas ietvaros un uzturot savu fizisko formu līmenī kapāja augšā pārejās reālā tempā.Papildus tiem neiztrūka arī tradicionālo velo minēju ordas, kas tiešī tāpat demostrēja klasi.

Interesanti, ka Alpu slēpošanas kūrorti nesezonā ir ieviesuši tādu pakalpojumu kā Mountainbike kalna nobraucienus pa tām pašām ziemas slēpošanas trasēm. Grūtības pakāpes identiski kā slēpojot.Šādi var pavadīt stundām....Pēc St.Bernardo sekoja Col`de L Iseran.Ļoti sirreāla vieta.

Kapella uz kalnu grēdas fona izskatās gluži vai kā bērnu rotaļlieta.Taču tas ir mānīgs priekšstats pretīm kalnu varenībai un dailei.

Turpat pamanām arī mūsu nākamos maršruta kompanjonus - Kitkāru braucējus, kas izvēlējušies identisku brauciena plānu kā mēs.

Izbraucot franču Alpus mēs griezām Savonnas virzienā, kur mūs sagaidīja prāmis uz Korsiku.

Tālāko Vidusjūras salu aprakstu atradīsiet šeit:

Korsika: http://www.motopower.lv/member_gallery.php?gal_id=11893

Sardīnija: http://www.motopower.lv/member_gallery.php?gal_id=11894


Reiz sekos arī ceturtā brauciena daļa - atpakaļ ceļš cauri Eiropai uz "Salu".

Sekos arī papildus brauciena apraksts par tūri līdz Horvātijai.

Top.LV