Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Ar motorolleri pa Lofotu salām

Pievienota: 14. Nov 2015, 18:18
Atjaunota: 16. Nov 2015, 14:50

Komentāri (10)

Citas galerijas no lietotāja JJJ

Mēs šovasar jūlijā ar kemperi un bagažniekā līdzi vadājamo motorolleri izmetām apm. 4800 km līkumu 14 dienās - Tallina- Nordkaps-Lofotu salas- Stokholma - mājas. Iegriezāmies Rovaniemi pie Santa Klausa , salasījām baravikas Somijā, kuras vēlāk kādas trīs dienas ēdām, Tankavārā saskalojām sev zeltu - kādi 0,0000001 grami katram , izbraukājām krustām šķērsām ar kemperi salu, uz kuras Nordkaps - Mageroya, Altā apskatījām senos klinšu zīmējumus, Lofotu salās izvizinājāmies ar līdzpaņemto motorolleri (324 km vienā dienā), tad Bodo Aviācijas muzejs, un uz mājām. Tas tā - galvenajos vilcienos. Ar lielāko prieku mēs arī nākošgad tur aizbrauktu. Tad tas būtu jau mans 8. ceļojums uz Norvēģiju. Atšķirībā no dienvidu virziena valstīm - Norvēģija šķiet tik tuvu! Nav jātešas cauri ne LT, PL, ....., nobrauktie kilometri līdz skatāmajām vietām ir daudz mazāki nekā braucot uz dienvidiem. Ar prāmi pāri un jau esam klāt. Nākošgad varētu vairāk pakāpelēt pa kalniem, varētu pāris dienas veltīt zivju ķeršanai un, protams, jāizdomā vēl kādi eksotiskie maršruti lai vizinātos ar motorolleri. Šogad ar motorolleri neaizbraucām līdz Lofotu salas pašam galam, jo bija diezgan lietains laiks. Iespējams, tas varētu būt nākošgad viens no vizināšanās maršrutiem. Pie Nordkapa motorolleri ārā nemaz nevilkām, jo bija tikai +4 grādi un stindzinošs vējš. Tas būtu bijis diezgan ekstrēmi. Un, faktiski, saliņa Mageroya ir diezgan maziņa - tikai apm. 40 km diametrā - īsti nebūtu bijis kur ieskrieties
Patīkami ir arī tas, ka Skandināvijā nav problēmas ar nakšņošanas vietas atrašanu (atšķirībā, piemēram, no Spānijas). Izņēmums - Stokholmas apkārtne, bet šī problēma ir atrisināta, jo Stokholmas centrā ir atrasts labs kempings. Ir patīkami, ka nav problēmas ar ūdeņu izliešanu un ieliešanu kemperī. To var izdarīt gandrīz katrā benzīntankā, vai vienkārši vietās, kas tam paredzētas (uz ko norāda daudzās ceļazīmes). Arī viena nobrauktā kilometra cena braucot uz Skandināviju, sanāk lētāka nekā braucot uz dienvidiem. Neskatoties pat uz to, ka pie Nordkapa DD maksāja 1,64 EUR/l, mazā kilometra izmaksa ir lēnās braukšanas dēļ.

Video: https://youtu.be/Aju5zidnrCA vai https://www.draugiem.lv/gallery/?pid=400371582

Kopējais maršruts, kuru nobraucām ar kemperi.


Maršruts, kuru nobraucām ar motorolleri.


Pieskrūvēju Hondiņai spoguļus, uzliku bagāžnieka kasti, nomainīju mazo priekšējo stiklu uz augsto, pielēju pilnu benzīnbāku un rolleris ir gatavs ceļam.

Top.LV