Online

Pašreiz MOTOpower skatās 1 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Igaunijas salas. Divas.

Pievienota: 17. Sep 2016, 17:34
Atjaunota: 17. Sep 2016, 20:01

Komentāri (6)

Citas galerijas no lietotāja tomylv

Iedvesmas pamudināts, top raksts par ceļojumu uz Igaunijas salām. Patiesībā tie ir divi braucieni, kurus par ceļojumiem grūti nosaukt- viens no tiem tik dienas garumā. Bet varbūt noder kā iedvesma citiem par īsiem weekend izbraucieniem. Tādēļ 2 in 1.

Īsa atkāpe. Kopš sieviņa šovasar beidzot sadomāja kļūt par pasažieri uz moča un intercomā varam dalīties ar ceļa iespaidiem, vienam nu vairs braukt īsti negribas.

Brauciens #1. Viens pats.

Vasara iet uz beigām, bet ar moci īsti nav nekur izbraukts. Tad nu sadomāju vienu piektdienu paņemt off un uz Vormsi. Igaunijas 4. lielākā sala. Pa lielam 20x8km. Izdomāju, ka 2h vajadzētu pietikt, lai saprastu, kas ir kas uz tās salas. Drošības labad biļeti turp/atpakaļ nopērku jau LV, jo iesprūst uz nakti tādā mazā zemes pleķītī(Friday night!) nav manos plānos.

Uz salas uzbraucot, smaids sejā par ātruma ierobežojumiem. Citi moto tos laikam nepamana un izzūd no skata ar ātrumu, kurš rakstāms ar trīsciparu skaitli..
Iepriekš jau saplānotas dažas vietas, kuras jāredz. Viena no bākām, baznīca, vēl šis tas..Atpakaļceļā uz prāmi ierodos neilgi pirms prāmja atiešanas. "Iekšā laidējs" ieraugot moci, pamet ar roku un esmu rindas priekšā. Prāmis stipri pilnāks. Ja nav rezervēts laiks, tad labāk būt drusku laicīgāk.. Pieļauju, ka uz moto transportu tas neattiecas.
Divas stundas tomēr drusku "par īsu". Īpaši žēl, ka neizstaigāju kājāmejamo pasākumu no Rumpo uz leju. Izskatījās interesanti. Tas info tiem, kas plāno uz Vormsi.
Brauciens #2. Divatā.

Septembra vidū izbrīvējam divas darba dienas un laižam uz Hiiumaa. Jo siltāks jau nebūs Un divatā! Pēc mazajiem LV izbraucieniem tas jau būs kaut kas nopietnāks.

Brauciens sākas ar kuriozu. Man, cilvēkam, kurš parasti nenolaiž degvielas rādītāju zemāk par 1/3, ceļā beidzās degviela.. Parasti pie degvielas iepildes noresetoju trip uz nulli, bet šoreiz bija kaut kāda ģeneratoru benža kannās, kuru prasījās atjaunot. Tā nu nezin cik ieliets, nezin cik nobraukts. Līdz Salacgrīvas Statoil jātiek. Netikām.. Emocijas neaprakstāmas, kad taho pēkšņi uz nulli.. Bet nu maz pietrūka- puskilometrs.. Veselīgi pasmejamies par sevi un mācība sev un citiem.

Par spīti degvielas krīzei un maziem līkumiem, ostā ierodamies laicīgi. E biļetes šoreiz nav, bet nav jau arī high season. Lai gan esam rindā pirmie, uz prāmja uzbraucam pēdējie.
Hiiumaa daži apskates objeki un uz viesnīcu, lai varam tikt vaļā no liekā smaguma, ko sauc par koferiem.Tālāk plāns vizināties līdz tumsai. Pie vienas bākas piebraucam 22min pirms sezonas slēgšanas. Mums pat palūdz bākas augšā aizvērt durvis.. No sērijas- izslēdzam gaismu lidostā. Katrs pa reizei nozvanām "Estonia" memoriāla piemiņas zvanu. Drīz jau 22 gadi kopš dzelmē.

Tūrisma sezonas slēgšanai savi plusi- tūristu nav, viss klusi un mierīgi.
"Selverā" sapērkam vakariņas un uz naktsmājām jau pa melnu nakti.

Rītu sākam nesteidzīgi, pamostoties ar sea view
Ieplānots nesteidzīgi izbraukt līdz salas dienvidiem, šo to apskatīt un 13.30 uz prāmi.Ceļš uz mājām jau tehniskas dabas jautājums. Bet nu skaidrs, ka sieviņa tiks pie jaunas ķiveres un mani nopirktie vasaras cimdi nav manai rokai.. Visiem drošus ceļojumus!
Top.LV