Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Uz Ālandiem.

Pievienota: 26. Nov 2017, 19:39
Atjaunota: 26. Nov 2017, 22:50

Komentāri (11)

Citas galerijas no lietotāja tomylv

Pienācis salīdzinoši auksts laiks un ir brīdis padalīties ar vasaras mazajiem un lielajiem piedzīvojumiem.

Nomainīta moto tehnika. No DL650 uz Tracer900. Tas garos braucienus divatā padara interesantākus, bet ne komfortablākus. Ar mūsu kopējo svaru + trīs kofi, esam apmēram 50kg overweight. Nav traki, bet pie apdzīšanas nevar tupa atgriezt ručku. Un mazos uzkalniņos ar trešo robu priekšu ceļ augšā.
Tagad par pašu ceļojumu. Vasara lietaina, bet ceļš aicina un sauc.
Izrādās, ka pat uz Ālandiem nevar aizbraukt pēdējā brīdī. Prāmis no Stokholmas uz Rīgu pilns ieplānotajos datumos. Pat Ālandi-Tallina dabūtas tik dārgās premium biļetes.

Uz Tallinu izbraucam agri. Tālāk prāmis uz Helsinkiem. Somija sagaida ar kārtīgu lietu. Beidzot jāpārbauda lietus klozes. Mocis ar pāris tūkstošiem uz šiltes, pasažieri aizmugurē un taustīšanās par riepu iespējām neļauj braukt kā gribētos, bet kad lielais buss sāk elpot pakausī, tomēr uzberam ogles un braucam jau raitāk. Īsi pirms Turku pilsētas lietus beidzas. Rezumē par lietus apģērbu- budžeta lietas ilgāk par 2h sausu Tevi neturēs.
Turku uztankojamies un dodamies uz pirmā vakara galamērķi Vuosnaisten. Pēc Turku beidzot sākas interesants brauciens. Tik jāgana fotografēšanās vietas.. Cenas kosmoss, bet uz to jau bijām gatavi.

Mazie prāmji līdz galamērķim sarezervēti mājās un pareizi darīts! Gaidot prāmi satiekam tūristu, kurš uz rīta prāmi nav ticis, jo vietu nav.. Tad nu ieradies ļoti laicīgi uz nākošo.

http://www.alandstrafiken.ax/en/map

Pirms prāmja "izķemmējam" salu. Vietējais Brīvdabas muzejs interesants un apmeklēšanas vērts. Ja vien laiks līdz prāmim atļauj. Tālāk satikti citi baikeri un dienas labākā daļa ir brauciens pār mazajām salām starp prāmjiem. Vakarpusē jau Mariehamn un viesnīca ar "lēto" alu.
Rīts sākas ar jauku pastaigu, velo ceļotāju megatandēma apskatīšanu un pilnīgi negaidītu aizķeršanos vietējā muzejā. Māja, stāsts, atmosfēra..
Iesakām:

http://www.skeppargardenpellas.ax/

Tālāk ceļš pa salu. To jau katrs var plānot pēc savas izvēles.

Skaista vieta pusdienām/vakariņām.

http://uffepaberget.blogspot.fi/

Nav lēti, bet kas Somijā ir lēti..

Vakars Mariehamnā gaidot prāmi. Prāmis, diemžēl, vēlu naktī un vakars garš to gaidot, bet tā ir daļa no ceļojuma. Piestātni dalām ar baru "sagurušu" velo ceļotāju no EST un dažiem autosiem. Uz prāmja visi tiek steidzīgi uzkrauti un apsargi paliek stipri dusmīgi pēc trešā jautājuma vai tiešām mocis tiks kārtīgi pieštropēts. Auto deks jāpamet lielā steigā..

Nākošajā rītā diezgan vienmuļš brauciens Tallina- Rīga.

Par moci. Lielisks. Ne ikdienas izbraucieniem divatā. Vairāk ikdienas huligānam, kurš vēlas aizbraukt tālāk par "rajončiku". Meklēju sevī motivāciju pavasarī aizbraukt uz "trijniekiem" un iepazīt moča īstās robežas.

Reports nepretendē uz megastāstu. Vien iedvesma uz īso brīvdienu izbraucienu un gaišāku skatu uz pavasara sezonas atklāšanu!

Top.LV