Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Ar motorolleri pa Korsikas salu

Pievienota: 12. Aug 2018, 19:55
Atjaunota: 13. Aug 2018, 10:47

Komentāri (10)

Citas galerijas no lietotāja JJJ

https://youtu.be/GS6lVNmRPZU
https://youtu.be/3DBrm6yXs18

Šī gada jūlijā aizbraucām ar kemperi uz Korsikas salu Vidusjūrā, izripinājām no bagāžnieka motorolleri un astoņas dienas braukājām pa salu. Ja ceļojumā jākuģo ar prāmi, arī var gadīties neplānoti pārpratumi. Uz pirmo iecerēto lētāko un ātrāko prāmi no Livorno (Itālija) uz Bastia (Korsika, Francija) netikām, jo, piecas dienas pirms kuģošanas, internetā pērkot biļetes, kemperītim vairs nebija vietas. Pārplānojām maršrutu un nopirkām biļetes uz prāmi, kas uz Bastia atiet no ostas Savonā (Itālija). Tomēr, kad izbraukšanas dienā 6 no rīta kopā ar citiem kuģotgribētājiem ieradāmies ostā, saņēmām ziņu, ka prāmis naktī salūzis. Tad nu visiem nācās stāvēt garā rindā, lai katram individuāli piemeklētu citu iespējamo prāmi vai pat ostu. Mums piedāvāja doties uz Nicu (apm.140 km no Itālijas uz Franciju) un no turienes plkst.14.00 ar prāmi kuģot uz Ažaksjo ostu pavisam citā Korsikas pusē. Tā arī izdarījām. Kompensācijai mums piešķīra kaijīti ar lielu divguļamu gultu, un, protams, sedza biļetes cenas starpību. Ierašanās Korsikas ostā vakarā 19.00 pavisam otrā salas pusē apgrieza kājām gaisā visu iepriekš ieskicēto ceļojumu. Steidzīgi meklējām tuvumā kempingu, lai tur nokļūtu vēl pirms tumsas iestāšanās.
Zināmā mērā tāds pavērsiens pat bija izdevīgs, jo uzreiz nokļuvām kalnainajā rietumu krastā, tuvāk pie "rozā klintīm" Punta Rossa, kuras gribējām apskatīt. Dzīvojot uz salas, naktis pavadījām kemperī kopā četros dažādos kempingos, bet pa dienu braukājām apkārt pa salu ar rolleri, peldējāmies, sauļojāmies, staigājām pa kalniem, kā arī izstaigājām senās dienvidu pilsētas Bonifacio un Bastia un, protams, daudz, daudz filmējām un fotografējām. Braukšanai ar rolleri sala ļoti piemērota un interesanta. Skaisti dabasskati, samērā labs, rollerim piemērots asfalts, kalnaini un līkumaini ceļi. Secinājām, ka kalnos līkumi seko vidēji ik pēc 100-200 metriem. Ceļi šauri, sevišķi apdzīvotajās vietās. Rollerim tā nebija problēma, bet ar kemperi bija jābrauc uzmanīgi.
Braucot no Korsikas uz māju pusi, Itālijā izpildījām kultūras programmu, vienu dienu pavadot Florencē. Un nevarējām atturēties vēlreiz maršrutu ieplānot caur Alpiem, lai tāpat kā pirms mēneša, vienu dienu pabraukātu ar motorolleri pa Bolcāno provinces kalnainajiem ceļiem, mazajiem ciematiņiem un dabas parkiem.

Links uz filmiņu par to, kā braucām ar kuģiti ap Bonifacio. Šis ir īsākais un lētākais maršruts no tiem, kas tiek piedāvāts.
https://youtu.be/dahm_cPxEXA

Video par braucieniem ar rolleri vēl nav, jo safilmētā materiāla ir pārāk daudz Grūti izvēlēties labāko

Pēc pārbrauciena no Savonas uz Nicu, Nicas ostā gaidam iebraukšanu prāmī uz Korsiku. Ceram, ka vismaz ar šo prāmi viss ir ok.


Prāmis atiet no Nicas. Beidzot visi prāmju pārpratumi ir aiz muguras.


Kempings La Liscia Korsikas rietumos. Kluss un mierīgs. Pavadam te 3 naktis. Līdz jūrai ar rolleri nieka 2 km. No šī kempinga ar motorolleri apbraukājam salas rietumu piekrasti.


Šie milzīgie arbūzi esot ievesti Korsikā no Sardīnijas
Skats uz ostu no Korsikas dienvidu daļas pilsētas Bonifacio senajiem aizsargmūriem


Bonifacio

Bonifacio

Bonifacio

Bonifacio
Top.LV