Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


Dakāras rallijs 2022

 • Raksta opcijas
 • Pievienot komentāru
 • Drukāt
 • zefiirs,
  27-12-2021

  Līdz ar gada izskaņu tuvojas Dakāra 2022. Kas ir Dakāras rallijs, kā tas aizsākās un ko tad sagaidīt Dakāra 2022.  Īsa Dakāras rallija vēsture
  Dakāras rallijs notiek kopš 1979. gada . Ideja par šādu ralliju radās Francijas motobraucējam -Tjerī Sabīnam, kurš reiz 1977. gadā rallija “Abidžāna — Nica” laikā apmaldījās tuksnesī. Pēc izkļūšanas no tuksneša Sabīns nolēma, ka šis tuksnesis būtu lieliska vieta rallija sacīkšu norisei, kur katrs sportists varētu pārbaudīt savas spējas.


  Pirmais rallija starts tika dots 1978.gada 26.decembrī, kas sākās Francijas galvaspilsētā Parīzē, bet finišs bija Senegālas pilsētā Dakarā. Kur 10 000 km garo maršrutu no Parīzes līdz Dakarai caur Alžīriju un Nigēru pirmo reizi brauca 182 transportlīdzekļi no kuriem tikai 74 finišēja. Sirils Neveu ir pirmais dalībnieks, kurš 1979. gadā uzvarēja Dakaras rallijā ar savu YAMAHA 500XT motociklu.


  2008. gadā, gatavojoties rallijam, tika noslepkavoti četri Francijas pilsoņi un trīs Mauritānijas karavīri, un tika turēts aizdomās, ka Al Qaeda ir īpaši mērķējis uz sacīkstēm. Rallija organizatori, Amaury Sport Organization (ASO), atteicās no rallija pēdējā brīdī sakarā ar drošības apsvērumiem.


  Arī latvieši ir piedalījušies Dakāras rallijā. Līdz šim labāko sasniegumu ir parādījis motobraucējs Jānis Vinters, kurš 2007. gadā uzvarot divos ātrumposmos izcīnija 6. vietu. Vērts pieminēt, ka 2007. gada Dakāras rallija sacensībās piedalījās arī Jāņa Vintera brālis Einārs Vinters, kas motociklu klasē ierindojās attiecīgi 14. vietā.


  No 2009.gada līdz 2019. gadam rallijs tika rīkots Dienvidamerikā. Kopš 2020. gada par Dakāras rallija mājvietu ir kļuvusi Saūda Arābija.


  Dakāras rallijs
  Dakāras rallijs kas agrāk pazīstams kā -Parīzes–Dakāras rallijs, ir ikgadējais bezceļu rallijreids. Dakāras rallijā dalībnieki sacenšas maldinošajās tuksneša smilšu kāpās, cauri dubļiem un akmeņiem cīnoties ne tikai ar daudzveidīgo ceļa segumu, bet arī temperatūru. Dakāras rallijs nav parasts rallijveids, bet gan bezceļu izturības sacencības, kas pasaulē labi zināms kā pasaulē grūtākais un skarbākais rallijveids. Rallija laikā, kas ilgst aptuveni divas nedēļas, braucējiem ne tikai jābūt pareizai braukšanas tehnikai, bet arī garīgajai un fiziskajai izturībai. Jābūt zināšanām, kas nepieciešamas, lai sacensību laikā risinātu mehāniskas problēmas, kā arī navigācijas prasmes un pieredze tiek pārbaudīta līdz robežām.
  Dakaras rallijs ir īsts bezceļu rallijs, tāpēc arī transportlīdzekļiem, kas piedalās šajās sacensībās, ir jābūt speciāli sagatavotiem tā, lai tie varētu izturēt visus sacensību posmus.Šī distance ir grūts pārbaudījums visiem braucējiem. Rallijā ir gan amatieru ,gan profesionāļu pieteikumi . Piedalīšanās šādā rallijā prasa izturību netikai no transportlīdzekļa, bet arī no sacensību dalībniekiem. Rallijreida distance tiek sadalīta vairākos atsevišķos posmos, kas var būt gan pāris desmitus kilometrus gari, gan vairākus simtus kilometru gari.Kopējais nobrauktais attālums ir vairāki tūkstoši kilometru.Sacensības norisinās piecās grupās, kuram ir apakšgrupas – auto,motociklus, kvadriciklus,(T1/T2) , vieglo automobiļu grupa( T3/ T4) un kravas automobiļi (T5).Braucējiem aizliegts izmantot jebkāda formāta - papīra vai elektroniskas - kartes. Izmantot drīkst tikai ceļa grāmatu ar svarīgākajām trases sekcijām un GPS, kas izseko viņu atrašanās vietu. Dalībnieku starta secība tiek noteikta, pamatojoties uz iepriekšējā posma rezultātiem. Rallija uzvarētājs ir tas, kas visus sacensību posmus pārvar īsākajā laikā.


  Kopš 2021.gada lai nodrošinātu, ka dalībnieki rallija laikā atrodas iespējami droši, audio formātā izziņo par bīstamajām zonām, dažas maršruta daļas kategorizētas kā ''lēnās zonas'', kur ir noteikts ātruma ierobežojums. Gaisa spilvenu vestes ir obligātas un sacīkstes tiesneši tās pārbauda tehnisko pārbaužu laikā.


  Dakaras rallijs 2022
  2022. gada Dakaras rallijs paredzēts no 2. līdz 14. janvārim un notiks jau trešo reizi Saūda Arābijā. Tas būs 44. Dakāras rallijs, ko organizēs Amaury Sport Organization (ASO). Divas nedēļas ilgais rallijreids notiks jaunā maršrutā, vairāk nekā 8000km garumā, sākoties 1.janvārī ar 19km ievadu starp Džidu un Hailu. Tad sekos 12 kārtas- atpūtas diena Rijadā 8.janvārī- pēc kā finišs Džidā 14.janvārī.  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties

  Top.LV