Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


Kārlis Kalējs uzvar Latvijas kausa otrajā posmā Cross Country

 • Raksta opcijas
 • Pievienot komentāru
 • Drukāt
 • LaMSF Enduro komisija,
  11-04-2023

  8. aprīlī Ķesterciemā “Bušu karjerā” norisinājās Latvijas kausa otrais posms Cross Country. Sportistu iecienītajā Ķesterciema “Bušu karjera” trasē kuplā dalībnieku pulkā aizvadītas ļoti labas un jaudīgas Cross Country sacensības. Solo klasēs pie starta līnījas stājās 112 dalībnieki, bet kvadru klasēs 24 braucēji. Diena bija silta un saulaina. Cīņas trasē bija baudāmas kā dalībniekiem, tā skatītājiem un atbalstītājiem.


  Solo klasēs visātrākais bija EGP klases līderis Kārlis Kalējs (“Motosports Racing Team”), aiz sevis atstājot Miku Rasmani (“KTM Orange Racing”) un Markusu Danielu Jauntirānu (“Motosports Racing Team”).

  Sarunā ar Latvijas kausa otrā posma uzvarētāju, motokrosistu Kārli Kalēju (“Motosports Racing Team”), viņš pastāstīja, ka aizvadīja labas Cross Country sacensībās Ķesterciemā. “No starta devos kā otrais, bet dažus metrus vēlāk jau izvirzījos vadībā un tā arī visu braucienu nobraucu. Trase bija labi sagatavota, segums bija izcils, arī laikapstākļi mūs lutināja. Bija mazliet grūtāk ar motokrosa amortizāciju braukt pa meža posmiem, bet tas man bija kā labs treniņs. Šogad plānoju piedalīties visos Cross Country posmos, kur es pārstāvu “Motosports Racing Team”. Šī gada galvenās sacensības ir motokrosā, kurā es pārstāvēšu “MX Moduls” komandu,” tā Kārlis Kalējs.

  85 cc3 klases otrās vietas ieguvējs Inguss Supe (“Sigulda Racing Team”): “Ķesterciema posms bija fiziski smags, tomēr šī trase ir viena no manām mīļākajām – gadu atpakaļ tā bija mana pirmā sacensību trase Enduro disciplīnā. Šajā posmā veicās salidzinoši labi, bet otrajā aplī pieļāvu vairākas kļūdas, kas liedza gūt uzvaru pār manu sīvāko konkurentu. Sacensības Ķesterciemā, manuprāt, bija noorganizētas augstākajā līmenī. Trase bija labi sagatavota. Šogad turpināšu cīnīties par Latvijas čempiona titulu 85 cc3 klasē, kā arī gatavoties pasaules čempionātam super enduro.”


  Kvadri open klases uzvarētājs Aivis Graudiņš (“Saldus motoklubs”): “Veicās izcili, par ko liecina rezultāti. Pirmā aplī gadījās tehniska ķibele, no trešās pozīcijas cīnījos divas reizes, bet ātri un veiksmīgi izdevās tikt līdz pirmajai. Ļoti patīkama trase, visu pusotru stundu jutos ļoti brīvi, varēju braukt savā ritmā ar nemainīgu ātrumu. Laiks arī bija perfekts, ne par aukstu, ne par karstu. Visa diena bija bez nokrišņiem, beidzot baudījām pavasari. Šogad galvenais akcents ir uz Latvijas kausu Cross Country, noteikti šogad pamēģināšu arī motokrosu, tad jau skatīšos, vai tas mani ieinteresēs. Šogad pārstāvu “Saldus motoklubu”, mums ir stipra Enduro komanda, ceram uz labiem rezultātiem!”

  Kvadri ATV klases piektās vietas ieguvējs Rolands Puravs (privāti) pastāstīja, ka arī šajā posmā veicās tikpat raibi kā Liepājā. “Starts samērā labs, aizbraucu kā trešais, bet paša vainas dēļ, pārāk tuvu “iesēdos” konkurentiem “astē”, kā rezultātā pilns radiators ar smiltīm. Nācās divas reizes stāties malā un to iztīrīt. Tālāk jau ar diviem piegājieniem no pašām beigām ķēru visus rokā. Aizcīnījos līdz piektajai vietai,” stāsta Rolands un turpina: “sezonas sākums iesācies nevisai. Trase, kā jau Ķesterciemā, atelpot nevar ne metru, bet patika. Laikapstākļi mūs lutināja, bija jūtams kārtīgs pavasaris. Šogad plānā ir nosargāt pagājušās sezonas iegūto pirmo vietu ATV klasē. Tas gan būs grūtāk izdarāms, bet jāsaņemās un turpmāk bez liekiem piedzīvojumiem,” tā Rolands Puravs.

  Sacensību organizators Arvis Bumbiers: “Šajā pavasarī trasē ir netipiski augsts gruntsūdens līmenis. Tāpēc tradicionāli ierastajā Cross Country aplī ir dažas slapjas vietas, kuras, šogad veidojot trasi, izņēmu ārā, lai gan, vienu peļķi biju spiests atstāt. Izveidoju trasi tā, lai tie sportisti, kuri nevēlas slapināties, to varētu apbraukt. Šī vieta piesaistīja lielu skatītāju un fotogrāfu interesi. Lai gan sportistiem bija iespēja šo peļķi apbraukt, vairums tomēr izvēlējās taisnāko un ātrāko ceļu. Tie, kuri pirms brauciena šo vietu bija izpētījuši, tā nekādas problēmas nesagādāja, pārējiem tā bija kā “loterija”.
  Trasē bija vērojamas sīvas un azartiskas cīņas par vietām uz goda pjedestālu katrā klasē. Manuprāt, sacensības izdevušās, izvirzītie mērķi sasniegti. Laikapstākļi ideāli. Liels prieks par kuplo dalībnieku, līdzjūtēju un skatītāju skaitu. Liels paldies visiem sacensību dalībniekiem.”
  Paldies mūsu atbalstītājiem: Tukuma novada pašvaldībai, “Motosports Racing Team”, “APE express”, “RAMIRENT”, “Ar B Agro”, “FORCE FIX”, “Motosports”, “Vianova”.

  Latvijas kausa Cross Country otrā posma TOP3


  EGP klasē:
  Kārlis Kalējs
  Miks Rasmanis
  Markuss Daniels Jauntirāns


  Juniros 14+ klasē:
  Ralfs Vindigs
  Gustavs Krasts
  Alisters Budanovs


  Hobiju klasē:
  Gundars Cibuļskis
  Kristaps Bajārs
  Jurģis Žukas


  Seniors 40+ klasē:
  Lauris Ermanis
  Ingus Bērziņš
  Jānis Jēgers


  Veterāni 50+ klasē:
  Raimonds Baltgalvis
  Ivars Miķelsons
  Jurijs Žižkuns


  Iesācēji (C) klasē:
  Mikus Bēvalds
  Edgars Fridrihsons
  Vitālijs Podskočijs


  Open 1h klasē:
  Dāvids Dīvs Vītols
  Gatis Putniņš
  Ilgvars Martemjanovs


  85 cc3 klasē:
  Ričards Dambergs
  Inguss Supe
  Gusts Rasmanis


  Absolūtais iesācējs klasē:
  Ivo Hartmanis
  Toms Arājs
  Markuss Grīnbergs


  Kvadri open klasē:
  Aivis Graudiņš
  Timo Loot
  Ingus Jēkabsons


  ATV klasē:
  Hegri Sutt
  Lennart Kiivit
  Taivo Kaarna


  Sacensību rezultāti:
  https://speedhive.mylaps.com/Events/2152646


  Latvijas kausa Cross Country trešais posms norisināsies 11. jūnijā Stendē, Stendes mototrasē.


  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties