Online

Pašreiz MOTOpower skatās 1 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Road Racing Riga 2020. gada sezona

Pievienota: 01. Dec 2020, 09:54
Atjaunota: 01. Dec 2020, 14:23

Komentāri (9)

Citas galerijas no lietotāja Smoke

Road Racing Riga

2020. gada sākumā pieteicām sevi kā jaunu motosporta komandu, kura piedalīsies Latvijas, Baltijas un Igaunijas motošosejas čempionātos. Protams mērķi izvirzījām ne tikai piedalīties, bet arī uzvarēt.

Tā kā motošosejas sezona ir veiksmīgi noslēgusies, tad vēlējāmies pārādīt un pastāstīt par saviem sasniegumiem, šajā sarežģītajā gadā.

2020. gads mūs visus parsteidza ar dažādiem izaicinājumiem un ierobežojumiem, kuri ne tikai ierobežoja mūsu ikdienu, bet arī sportu un motosportu.

2020. gada sezonu bijām ieplānojuši uzsākt ar treniņiem Itālijā, Misano trasē un Slovākijā, Slovakia Ring trasē, bet diemžēl slēgto robežu dēļ tas nebija iespējams. Sacīkšu organizatoriem nācās izmainīt sezonas sacīkšu kalendāru.

Sezonas pirmais track day notika vienā no Baltijas labākajām trasē, kura atrodās Igaunijā, Pērnavā.

23.05. valdības noteiktie ierobežojumi par pašizolāciju, atgriežoties no kaimiņvalstīm bija atcelti un visi priecīgi devās uz Igauniju.
Sezonas pirmais track day un treniņu sacensības noritēja veiksmīgi un visi jutās iesildījušies jaunajai sezonai.Jau pavisam drīz pēc pirmā track day sekoja nākamais, kurš norisinājās māju trasē - Biķerniekos. Braukt šajā vēsturiskajā trasē vienmēr ir liels prieks, jo šī trase nav līdzīga nevienai citai trasei. Aizvadījuši nu jau otro track day, bijām gatavi pirmajam posmam, kurš norisinājās Lietuvas labākajā trasē - Nemun RingTā kā sacensību kalendārs bija izmanīts un pirmais posms Pērnavā atcelts, tad 07.06. devāmies uz pirmo posmu Lietuvā, kurš bija kā ieskaite Baltijas, Latvijas un Lietuvas motošosejas čempionātam.Nemun Ring, jeb Kačergine ir izslavēta ar tās ātrumu un reljefu, bet gaužām bēdīgo segumu. Daudzi ir salīdzinājuši šo trasi kā motošoseja ar krosa elementiem. Paši mēdzam pasmieties par to, ka vismaz reizi gadā ir jāatbrauc uz šo trasi, lai nosvērtu bumbas starp kājām!Kā jau ierasts, tad pirmo dienu aizvadījām trenējoties bet otrajā dienā kvalifikācija un sacīkstes visām klasēm.Uz starta stājās 3 RRR sportisti.
Jānis Priednieks B1200 #51
Mikus Baltrums C1200 #88
Māris Grīviņš C1200 #68Mājās devāmies ar diviem kausiem, kurus izcīnīja Mikus Baltrums 2. vieta un Māris Grīviņš 3. vieta C1200 klasē. Diemžēl Jāni Priednieku piemeklēja tehniskas ķibeles pēdējos apļos un viņš nespēja vairs cīnīties par pjedestālu.Eiropā noteiktie ierobežojumi mazinājāš un mums bija iespēja doties uz jaunāko no MOTOGP trasēm Kymi Ring, kura atrodās Somijā. Tā kā šī trasē ir tuvākā Latvijai no MotoGP trasēm, tad sakravājām mantas busos un jau pēc Jāņiem 27.06. devāmies uz Somiju.Tā kā MotoGP sacīkstes 2020. gadā tika atceltas šajā trasē, tad neviens nesteidzās ar trases infrastruktūras sakārtošanu, bet trase bija gatava uzņemt pirmos braukt gribētājus. Boksi bija sagatavoti un visi drošības pasākumi trasē tika nodrošināti.Trase gara, ātra un ļoti interesanta, bet vienlaicīgi ļoti viltīga un tieši tādēļ gandrīz katra sesija tika pārtraukta ar sarkanajiem karogiem, jo kāds avarēja. Par laimi mūsu komandas biedri iztika bez negadījumiem.Aizvadot divas dienas šajā fantastiskajā trasē, mūsu braucēji bija spējīgi sasniegt rezultātu tabulās pat top 5 apļa laikus.Tālāk Jūlijā bijām plānojuši doties uz nākamo MotoGP trasi, kura atrodās Čehijā, Brno pilsētā. Bet tā kā tika pieņemti jauni ierobežojumi un pēc atgriešanās no Čehijas, bija jāpavada 14 dienas pašizolācijā, tad pieņēmām lēmumu, ka neviens no mums to nevar atļauties un braucienu atcēlām.Otrais posms Baltijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas motošosejas čempionāta posms norisinājāš Igaunijā, Pērnavas trasē 18.-19.07.Lai arī laikapstākļi lutināja, tomēr ļoti sapringtas divas dienas trasē, jo Čempionāta līderi bija iezīmējušies un cīņa sākās pa īstam!

Sacīkstēs vairāki sarkanie karogi un tā rezultātā pārtrauktas sacīkstes, jo bija ļoti daudz, smagi negadījumi.Tomēr mūsu čaļiem viss veiksmīgi un izcīnītas 3 godalgotās vietas!

Jānis Priednieks #51 (vidū) BMW S1000RR B1200 1. vieta
Mikus Baltrums #88 (labajā) BMW S1000RR C1200 1. vieta
Māris Grīviņš #68 (kreisajā) BMW S1000RR C1200 2. vietaNēdēļu pēc Igaunijas posma 25.07. norisinājās Latvijas motošosejas čempionāta posms Biķerniekos, kurā mūsu komanda izcīnīja 2 godalgotās vietas.
Jānis Priednieks B1200 3. vieta
Māris Grīviņš C1200 2. vietaNākamais Baltijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas Motošosejas čempionāta posms norisinājās 22.-23.08. Biķerniekos, kad sabrauca visas Baltijas ātrākie braucēji un cīnījās par godalgotajām vietām.Laikapstākļi šoreiz izrādījās mainīgi. Pirmajā dienā, kad notika treniņbraucieni, laiks bija sauss un silts. Nākamās dienas pirmā puse bija sausa, tādēļ visu klāsu braucēji kvalificējās sausos laikapstākļos, bet sacīkstes sausos laikapstākļos noritēja vien Superbike un B1200 klasēm.Diemžēl Pirms C1200 klases sacīkstēm sākās milzīgas lietusgāzes un tika pasludinātas slapjās sacīkstes.Neskatoties uz mainīgajiem apstākļiem un milzīgo konkurenci, godam aizstāvējām savu mājas trasi un izcīnījām 2 godalgotās vietas!
Jānis Priednieks B1200 1. vieta
Māris Grīviņš C1200 1. vietaTālāk jau bija atlicis pēdējais Baltijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas čēmpionāta posms Igaunijā, Pērnavas trasē, kurš norisinājās 05.09.-06.09. Kurā izcīnijām vienu godalgoto vietu un uz otrā pjedestāla pakāpiena kāpa mūsu ātrākais braucējs B1200 klasē - Jānis Priednieks!Sezona bija noslēgusies un sezonas kopvērtējuma vietas sadalītas!Sezonas kopvērtējums:

Jānis Priednieks #51 B1200 klase
-Latvijas čempionāts 1. vieta
-Baltijas čēmpionāts 2. vieta
-Igaunijas čempionāts 1. vieta

Māris Grīviņš #68 C1200 klase
-Latvijas čempionāts 1. vieta
-Baltijas čempionāts 1. vieta
-Igaunijas čempionāts 3. vieta

Mikus Baltrums #88 C1200 klase
-Baltijas čempionāts 2. vietaPaldies visiem atbalstītājiem! Ceram nākamgad redzēt visus moto entuziastus tribīnēs, servisa parkos un uz starta līnijas!

Gaidīsim Jūs visus uz nākamāgada sacensībām, gan kā skatītājus, gan kā dalībniekus!

Tiekamies jau nākamajā sezonā!

Ja vēlies sekot līdzi mūsu sportistu gaitām, tad pieseko!

Facebook: Road Racing Riga
Instagram: road_racing_riga

Visa informācija par motošoseju Latvijā:

www.lamsf.lv
Facebook lamsf motošoseja

Visa informācija par Baltijas čempionātu:

www.balticrr.eu
Facebook BCRC - Baltic Circuit Racing

Visa informācija par track day'iem

www.crmoto.eu
facebook CRmoto