Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Road Racing Riga 2021. gada sezona

Pievienota: 17. Jan 2022, 14:46
Atjaunota: 31. Jan 2022, 10:55

Komentāri (2)

Citas galerijas no lietotāja Smoke

2021. gads jau kādu laiku kā aizgājis, bet vēlējāmies pastāstīt par savu 2021. gada sezonu.

Road Racing Riga komanda piedalījās Baltijas, Latvijas un Igaunijas motošosejas čempionātā. Kā rī tika aizvadītas dažas vietējās sacīkstes Bruno Moto cup.

Arī 2021. gads bija izaicinājumiem bagāts kā trasē, tā arī ārpus tās. Sezonas sākums bija visai gauss, jo pavasaris bija vēss un Baltijā noteiktie ierobežojumi lika mainīt sacīkšu kalendāru. Kā jau ierasts, tad pirmais posms bija ieplānots Pērnavas trasē Igaunijā, kura ir mainījusi savu nosaukumu - Porsche ring. Diemžēl šo posmu pārcēla uz vasaras vidu, jo Baltijā bija noteikti ceļošanas ierobežojumi.

Cik vien tas bija iespējams, apmeklējām pašmāju trasi - BKSB. Tika aizvadīti pāris track day pirms pirmā posma.


Pirmais Baltijas čempionāta posms ar ieskaiti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionātos, norisinājās Rīgā, Biķernieku trasē. Kā jau pēdejos gados ierasts, tad laikapstākļu lutina pārāk daudz un braukšana trasē sāk kļūt apgrūtinoša. Sacensību dienā +32. Sāk streikot gan tehnika, riepas un braucēju galvas. Diemžēl Mikus Baltrums spiests izstāties, jo motociklu piemeklē tehniskas ķibeles.No RRR uz starta stājās:
Jānis Priednieks #51 Suberbike
Māris Grīviņš #68 B1200
Artis Skulte #86 C1200Jānis Priednieks #51 savās debijas acīkstēs, ātrākajā Superbike klasē, finišē 5.

Māris Grīviņš #68 savās debijas sacīkstēs B1200 klasē finišē 12.

Artis Skulte C1200 #86 klasē finišē 2.


Paralēti Baltijas, Latvijas un Igaunijas čempionātam (Lietuvas ir slēgtais), norisinājās Bruno Moto cup. 27. Jūnijā, BKSB norisinājās BM cup 1. posms, kurā startēja 2 braucēji no RRR.
Kristaps Grietiņš #181 BM Pro klase
Māris Grīviņš #68 BM Pro KlaseKristaps Grietiņš #181 BM Pro klasē finišēja 1.


Māris Grīviņš #68 BM Pro Klasē finišēja 2.

Nākamais BCRC posms norisinājās Lietuvā,Nemunas ring trasē. Trase, kā jau ierasts ir ļoti ātra un ļoti nelīdzena. Arī karstums šim rodeo nepalīdz.
Sestdienā norisinās treniņi un svētdienā sacīkstes. Dodoties uz šīm sacīkstēm, Māris Grīviņš cīnās ar veselības problēmām, kas vēlāk izrādās C6 diska trūce. Diemžēl Jānis Priednieks, treniņu laikā tiek izsists no trases, jo lietuviešu braucējs pārgalvīgi centās apdzīt vienā no trases ātrākajām vietām. Rezultātā abi braucēji tiek nogādāti slimnīcā, bet tehnika smagi cietusi. Jānim tiek konstatēts lūzums plaukstas locītavā, kas pārvelk svītru pāri visai sezonai.Par spīti sāpēm, uz starta dodās Māris Grīviņš #68 B1200. Uzstādītais mērķis - finišēt sacīksti.
Tomēr, izdodās ne tikai finišēt, bet arī nopelnīt 1 punktu finišējot 15. vietā. Un pats svarīgākais, nebūt pēdējam.C1200 klasē uz starta dodās Artis Skulte #86. Tā kā Artis izlaida 2020. sezonu, tad atgriešanās nemunas ring trasē, bija īsta cīņa. Finišā 9.

Tālāk sezonas kalendārā sekoja pārceltais posms Porsche ring trasē, Igaunijā. Nu jau bija palikuši vairs tikai 2 braucēji no RRR, kuri devās uz šīm sacensībām.Par spīti veselības problēmām, Māris Grīviņš kvalifikācijā uzrāda savu labāko apļa laiku Porsche ring un dodās uz startu. Diemžel spēki ātri beidzās, bet izdodās nepalikt pēdējam un nopelnīt 2 puktus, finišējot 14. vietā.

Artim Skultem spraiga cīņa C1200 klasē ar tās līderiem. Izdodās uzrādīt necerēti labus apļa laikus, bet diemžēl ar to ir par maz, lai kāptu uz pjedestāla. Finišā 4. vieta.

Mēnesi vēlāk, 22.08.2021. BKSB norisinājās Latvijas čempionāta posms un BM cup. Uz kuru RRR komanda devās 2 cilvēku sastāvā.Māris Grīviņš #68 B1200 klasē finišē 3. vietā, kas arī ir viņa sezonas augstākais saniegums Latvijas čempionātā, kā arī paralēli saņem punktus BM cup Pro klasē un nostiprina savu 1. vietu sezonas kopvērtējumā.

Artis Skulte #86 sīvā cīņā izcīna savu 1. vietu sezonā, kā arī nostiprina Latvijas čempionātā savu 1. sezonas kopvērtējumā.

Kā jau ierasts, tad sezonas noslēdzošais posms norisinās Pērnvā, Porsche ring trasē. Uz šo posmu dodās divi RRR komandas pārstāvji. 2021. gada septembris bija iesācies ļoti vēss un sacensību dienas rīta termometra stabiņš pakāpās vien līdz +6 grādu atzīmei. Tomēr diena pamazām iesila un braucēji varēja droši sacensties par sezonas pēdējā posma godalgotajām vietām.

Māris Grīviņš #68 B1200 klases kvalifikācijā uzrādīja 8. labāko rezultātu un bija gatavs stāties uz starta, neskatoties uz joprojām eksistējošajām veselības problēmām. ļoti spraigas cīņas katrā aplī, bet diemžēl nācās piekāpties un finišēt 9. vietā.

Artis Skulte #86 C1200 klasē aizvadīja ļoti spraigu cīņu. Startējot no 2. starta vietas, Artis vairākkārtīgi mainījās pozīcijām, jo konkurence bija ļoti spēcīga! Finišā Artim 3. vieta, bet vēlāk pēc protesta izskatīšanas, Artim tiek piešķirta 2. vieta. Protests tika iesniegts, jo konkurējošais braucējs veica apdzīšanu dzelteno karogu darbības zonā, kas nav atļauts.Sezonas kopvertējuma rezultāti:

Jānis Priednieks #51 Supebike:

Latvijas Čempionāts 17.
Baltijas čempionāts 16.Māris Grīviņš #68 B1200

Latvijas Čempionāts 7.
Baltijas čempionāts 17.
BM cup Pro 1.Artis Skulte #86 C1200

Latvijas Čempionāts 1.
Baltijas čempionāts 3.
Igaunijas čempionāts 3.Kristaps Grietiņš #181
BM cup pro 3.Kopumā sezona aizvadīta puslīdz veiksmīgi, tomēr ne tik rezultatīva, kā 2020. gada sezona.

Paldies visiem atbalstītājiem! Ceram nākamgad redzēt visus moto entuziastus tribīnēs, servisa parkos un uz starta līnijas!

Gaidīsim Jūs visus uz nākamāgada sacensībām, gan kā skatītājus, gan kā dalībniekus!

Tiekamies jau nākamajā 2022. sezonā!

Ja vēlies sekot līdzi mūsu sportistu gaitām, tad pieseko!

Facebook: Road Racing Riga
Instagram: road_racing_riga

Visa informācija par motošoseju Latvijā:

www.lamsf.lv
Facebook lamsf motošoseja

Visa informācija par Baltijas čempionātu:

www.balticrr.eu
Facebook BCRC - Baltic Circuit Racing

Visa informācija par track day'iem

www.crmoto.eu
facebook CRmoto

Paldies par skaistajām bildēm:

Dace Teibe
Andris Smilšarājs
Олег Ёрникъ