Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


Intervija ar Elviju Mucenieku

 • Raksta opcijas
 • Pievienot komentāru
 • Drukāt
 • SIA „Motofavorīts” ,
  23-11-2017

  Katras sezonas sākumā, runājot ar Elviju Mucenieku, viņa mērķis ir bijis nemainīgs – kļūt par Pasaules čempionu. Šogad pietrūka pavisam nedaudz, lai šo sapni īstenotu, tomēr tehniskās ķibeles un neveiksmes lika šķēršļus, liekot samierināties ar vicečempiona godu. Jau kādu laiku ir noslēgusies 2017. gada sezona un nesen izziņots jaunais sacensību kalendārs 2018. gada sezonai kā arī notikušas krasas izmaiņas komandu sastāvos, tāpēc nedaudz aprunājāmies ar Elviju, lai atskatītos uz aizvadīto sezonu un uzzinātu viņa mērķus gaidāmajai sezonai.

  Jau kādu laiku noslēgusies 2017. gada sezona. Kādas sajūtas uz to atskatoties?

  - Sezona jau beigusies kādu brītiņu un esmu paspējis atvilkt nedaudz elpu un jau otro nedēļu esmu atsācis fiziskos treniņus. Šī bijusi visgarākā, visveiksmīgākā un visrezultatīvākā sezona manā sportiskajā karjerā. Sajūtas lieliskas, bet nepamet nepabeigtības sajūta, jo mērķis tomēr ir tikai viens – Pasaules čempiona tituls.

  Kas izdevās, kas varbūt ne tik ļoti?

  - Izdevās noticēt pašam sev, ka pēc divu gadu pārtraukuma, neesot topa līmeņa komandā, spēju cīnīties par uzvarām. Šogad saskārāmies ar daudz tehniskām problēmām, bet tās ietekmēt ir grūti un tāds ir tehniskais sporta veids, bet, skatoties uz kopvērtējumu – man un manai komandai viss ir izdevies.

  Šķiet smagākais posms šogad bija Šveicē, kad nācās izstāties 2. braucienā, zaudējot svarīgus punktus čempionāta kopvērtējumā. Raksturo kādas sajūtas bija toreiz?

  - Bija žēl noskatīties uz visu komandu – mehāniķiem, līdzjutējiem, draugiem un ģimenēm.. uz šo posmu tika ieguldīts smags darbs un atdeve, bet kādam augstākam spēkam mēs likāmies pārāk stipri un nemitīgi lika mums emocionālus un fiziskus pārbaudījumus. Vainot nevienu nevar, ir jāmācās no kļūdām un savējās ir vislabākais piemērs.. un jāatcerās, ka pasaule pie neveiksmēm neapstājās.

  Šosezon ne visai veiksmīgi Jums gāja posmos, kur trases segums pārsvarā ir smiltis. Vai uzskati, ka tieši smilšu trases ir Jūsu vājais posms?

  - Jau šīs sezonas sākumā bija skaidrs, ka mans braucējs nav spēcīgs smilšu trasēs un nevar sastādīt konkurenci holandiešiem, kas ne velti tiek dēvēti par „smilšu karaļiem”. Tāpēc uz nākamo sezonu esam vienojušies un pārplānojuši treniņus ar motociklu – ziemas periodā vairāk dzīvosimies par smiltīm, lai Valentīns uzkrāj pieredzi un saprot kā jārīkojās šāda veida trasēs un galvenais – saņem pārliecību, ka arī viņš spēj uzvarēt smilšu trasē.

  Kurš no pērnās sezonas posmiem bija visīpašākais?

  - Viennozīmīgi Kivioli, jo uzvarējām visos braucienos – treniņos, kvalifikācijā un abos finālbraucienos. Sezonā bieži bijām tuvu uzvarām, bet, beidzot Kivioli trasē, to izdarījām. Tā bija mana pirmā dubultuzvara karjerā un šajā posmā mani atbalstīja mani vislielākie fani – mana ģimene.


  Kā atpūties pēc aizvadītās sezonas vai tomēr atpūtai nebija vietas un uzreiz sāki gatavoties gaidāmajai sezonai?

  - Paņēmu nedaudz brīvu no sporta, no jebkādiem fiziskajiem treniņiem un atslēdzu domas no visa, kas saistīts ar sportu. Bet, tā kā man darbs nav no vieglākajiem, tad katru dienu fiziskās aktivitātes laika posmā no plkst. 8:00 – 18:00 mani nepamet.

  Pavisam strauji tuvojas 2018. gada sezona un vairākas līderu ekipāžas ir mainījušas savus sastāvus. Kā Tu skaties uz šīm izmaiņām?

  - Pamanījis, protams, esmu, bet speciāli neiedziļinos un savu viedokli skaļi nepaudīšu, jo pašam sava komanda ir vislabākā un priekš manis nekas nemainās, tikai mūsu ar Valentīnu ambīcijas – šogad tās būs krietni augstākas un interesē tikai augsti rezultāti. Nākamā sezona noteikti būs vēl interesantāka kā šī, tāpēc, līdzjutēji, neesiet kūtri – sekojiet līdzi un apmeklējat blakusvāģu sacensības.

  Uz kuru no jaunajiem sastāviem skaties kā uz lielākajiem konkurentiem cīņā par čempiona titulu nākamsezon?

  - No ātrākajām ekipāžām vienīgi es ar Valentīnu un Daniels Villemsens ar Robiju Baksu turpina sadarbību, pārējās ekipāžas ir mainītos sastāvos, tāpēc šo komandu sasniegumus ir grūti prognozēt, bet zinu, ka Villemsena ekipāža ir stipra. Bet tā, vispārīgi skatoties, paši lielākie konkurenti sev esam mēs paši – ja tiksim galā ar mehāniskajām ķibelēm, kuras mūs piemeklē visai bieži, un iesim uz startu ar „tīrām” domām un bez stresa, tad neredzu nevienu konkurentu, kuru mēs nevarētu pārspēt!

  Arī nākamgad startēsi kopā ar Valentīnu. Kādi plāni un mērķi gaidāmajai sezonai?

  - Noteikti aizstāvēt Francijas čempiona titulu un savai medaļu kolekcijai pievienot Pasaules čempionāta zeltu. Varbūt pārāk skaļi teikts, bet, tā kā šajā sportā ilgi vairs netaisos aizkavēties, tad nav jēgas to noliegt, ka par visu vairāk gribu piepildīt savu sapni un kļūt par Pasaules čempionu.

  Cīņa par čempiona titulu sākusies jau pavisam drīz – 25. martā Osas trasē, Nīderlandē. Zīmīgi, ka šī trase ir smilšu trase, kas nozīmē, ka pēc šī posma rezultātiem varēs redzēt cik labi Elvijs ar Valentīnu ir gatavojušies pirmssezonā šāda tipa trasēs. Savukārt nākamsezon Elviju klātienē varēs atbalstīt 10. jūnijā, kad Pasaules čempionāta posms norisināsies Ķegumā un 29. jūlijā Stelpē.
  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties

  Rezervesdalas24.lv

  Top.LV