Online

Pašreiz MOTOpower skatās 25 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Kategorija: Ceļā uz Brīvību (video)

Moto brauciens uz Hījumā salu (8)

Dažreiz dzīvē gadās pavērsieni, kad nākas paņemt pauzi un sagrupēties pirms nākamā soļa. Atkāpties, lai sakoncentrētos jaudīgākam ieskrējienam. 1836 projekts nav aizmirsts un ar jaunu sparu turpināsies nākamgad!


TV demonstrēs dokumentālo piedzīvojumu filmu Ceļā uz Brīvību

Sākot no 4. februāra 12 nedēļas katru svētdienu plkst. 20.30 Latvijas reģionu televīzijā (Re:TV) tiks demonstrēta dokumentālā piedzīvojuma filma Ceļā uz Brīvību, kas vēsta par divu latviešu piedzīvojumu meklētāju - Jāņa Kļaviņa un Anda Pikāna - ceļu ar enduro motocikliem no Rīgas līdz Melburnai piecu mēnešu garumā.


Startē ilgi gaidītā moto ekspedīcija “2 Rati 2 Kontinenti” (10)

Pēc veiksmīgi aizvadītām moto ekspedīcijām ‘’2 Rati’’ sērijā Āfrikā un abās Amerikās, neformālās izglītības iniciatīvas “Brīvskolotāji” pārstāvji dodas ceļā uz Austrāliju, lai no turienes uzsāktu triloģijas noslēdzošo posmu, moto ekspedīciju “2 Rati 2 Kontinenti”. Mērojot garo atpakaļceļu no Austrālijas uz Latviju ar motocikliem, pasaules apceļotāji un moto entuziasti Mārtiņš Sils un Ģirts Vilnis pildīs skolēnu iesūtītos uzdevumus. Austrālijā plānots pavadīt divus mēnešus, kuru laikā būs jāspēj tikt galā ar vairāk nekā 120 uzdevumiem, ko iesūtījuši skolēni no 15 dažādām Latvijas skolām.


1836 divpadsmitā ekspedīcija, trešā diena

Eds mūs modina ar kafiju. Agri no rīta mums ir sarunāta tikšanās Krāslavas vecticībnieku dievnamā. Mūs sagaida Vitālijs. Senais koka dievnams nodega 2002. gadā, par laimi tika izglābtas vērtīgas ikonas. Šobrīd vietā ir uzcelts jauns ķieģeļu dievnams līdzīgs kādreizējai koka ēkai. Daudz uzzinām par vēsturi un vecticībnieku dzīvi Latgalē. Vecticībnieku skaits samazinās, bet tomēr ceram savā ceļā vēl sastapt kādus, kuri dzīvo pēc senajām tradīcijām.


2006. gada Austrālijas ekspedīcija

„Aaaaaaaaaiziet! Jau no pirmajiem kilometriem sākas lietus, kas pavada mūs līdz pašai Koknesei. Pa nakti paliekam kempingā „Radzes” Daugavas krastā, starp Pļaviņām un Koknesi. Namatēvs Aivars sagaida mūs un paprāvo pavadītāju pulciņu ar silti kūpinātiem brekšiem.” Pirms 11 gadiem ar šādiem vārdiem un tādiem pašiem laika apstākļiem kā šodien iesākās Anda Pikāna un Jāņa Kļaviņa piecus mēnešus ilgais ceļš no Rīgas uz Melburnu ar enduro motocikliem, šķērsojot divus kontinentus un 12 valstis.


1836 devītā ekspedīcija, trešā diena (2)

Eds mūs modina ar kafiju. Agri no rīta mums ir sarunāta tikšanās Krāslavas vecticībnieku dievnamā. Mūs sagaida Vitālijs. Senais koka dievnams nodega 2002. gadā, par laimi tika izglābtas vērtīgas ikonas. Šobrīd vietā ir uzcelts jauns ķieģeļu dievnams līdzīgs kādreizējai koka ēkai. Daudz uzzinām par vēsturi un vecticībnieku dzīvi Latgalē. Vecticībnieku skaits samazinās, bet tomēr ceram savā ceļā vēl sastapt kādus, kuri dzīvo pēc senajām tradīcijām.


1836 divpadsmitā ekspedīcija, otrā diena

Šodien mums ir sarunāts, ka pēc brokastīm Naujenē mums ekspedīcijā pievienosies Latgales enduro klubs. Iebraucam Naujenē un redzu, ka pie kafejnīcas mūsu sarunātajā laikā neviena nav. Paskatos pa labi un bļauju, Renār, skaties! Koku ēnā no saules paslēpies raibs bars enduro motociklistu, kas mūs jau kādu laiku pacietīgi gaida. Es atzīstos, ka tik lielu enduro motociklu entuziastu grupu neesmu Latvijā saticis. Vadītājs Andris no Krāslavas saka, ka šodien ir darba diena, tāpēc savācāmies tikai 12. Braucienam pievienojies arī Vilnis Zeiza no Asūnes, ar kuru tikāmies iepriekšējā ekspedīcijā. Andris izstāsta par šodienas maršrutu, kas ir īpaši sagatavots mums. Mērķis ir pamesta padomju armijas bāze un interesantākās vietas apkārtnē. Pārrunājam drošību un braukšanas noteikumus grupā. Mums tiek atvēlēta vieta grupas priekšgalā, tūlīt aiz vadītāja. Uz kādu laiku savas kartes un Garmin navigāciju varu droši likt malā. Izbraucam no Naujenes, un jau pēc mirkļa ir pirmais stāvais pakalns. Braukšanas prasmes ir dažādas, citiem veicas labāk, citiem lēnāk, bet visi tiek sagaidīti un braucam tālāk kopā. Meža takas ir fantastiskas, ar upju sķērsošanu un skaistiem skatiem. Īpaši daudz gan skatīties laika nav, jo temps ir diezgan labs un prasa koncentrēšanos. Ir dažas vietas, kur kļūda varētu maksāt ripošanu no kraujas. Tik traki jau nebūtu kā lielajos kalnos, jo vismaz motociklu varētu atrast, bet patīkami noteikti ne. Ik pa brīdim apstājamies un pārskaitām braucējus.


1836 divpadsmitā ekspedīcija, pirmā diena

Šoreiz komandai nevarēja pievienoties Andis un Fredis, tāpēc desmitajā ekspedīcijā dodamies nelielā sastāvā: Mapo (Mārtiņš Arents, STUNTFIGHTERS komandas menedžeris), Renārs un es - Jānis Cimiņš. Renārs filmē, bet man ir uzticēta ekspedīcijas dienasgrāmatas rakstīšana.


1836 devītā ekspedīcija, trešā diena

Iepriekšējās dienas motoaktivitātes ar pirti finālā ir padarījušas musu ķermeņus pavisam stīvus. Visi trīs saņemamies uz rīta rosmi, ķermenis lēnām atkal kļūst paklausīgs. Šodien ir nedaudz jāpabrauc pa karti uz augšu, gribam apskatīties, kas notiek vietā, kur satiekas trīs - Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas - robežas.


1836 devītā ekspedīcija, otrā diena

No rīta iegriežamies Asūnes pamatskolā, kur ierīkota Konstantīna Raudives memoriālā istaba. Pirmo klašu audzinātāja mums to izrāda un pastāsta, ka šeit dažreiz tiek atkārtoti Raudives eksperimenti. Vairākas reizes jautādami, kas skolas bērniem tiek stāstīts par Raudives komunikāciju ar viņpasauli un kā viņi paši uz to reaģē, diemžēl tā arī palikām bez atbildes.


Rezervesdalas24.lv

Top.LV