Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


Lietainajā svētdienā Biķerniekos aizvadīta drošas motobraukšanas diena

 • Raksta opcijas
 • Lasīt komentārus (1)
 • Drukāt
 • Streetfighters.lv,
  26-04-2016

  Šī gada 24. aprīlī, spītējot laika prognozēm un nepavisam ne pavasarīgajam laikam aiz loga, pateicoties Latvijas Motoklubu Asociācijai, CSDD, 1. Moto skolai un Streetfighters Latvija, norisinājās pirmā pirms sezonas atklāšanas, bezmaksas, drošas motobraukšanas diena. Jāpiemin, ka īpaši šim pasākumam par godu, no Michelin Eiropas centrālā biroja tikai atvests gigantiskais Michelin talismans Bibendums!

  Tā, kā pasākums izraisīja lielu interesei motobraucēju vidū, tika izveidota iepriekš pieteikšanas. Katru dienu potenciālo dalībnieku skaits auga, līdz, sasniedzot 255 atzīmi, reģistrācija tika slēgta un dalībnieki tika sadalīti 6 grupās. Šeit gribas pieminēt un uzteikt daiļā dzimuma pārstāves, no kurām tika saņemti veseli 23 pieteikumi!

  Rosība trasē sakās jau 9:30 no rīta, trases darbiniekiem un organizatoriem sarūpējot iespēju izjust gan sniegu, gan lietu, taču tuvojoties reģistrācijas sākumam 11:00, snigšana mitējās un lietus vairs nevarēja būt šķērslis treniņam, jo ikdienā taču var gadīties, ka no lietus neizbēgt.

  Par spīti sliktajiem laika apstākļiem pasākums pulcēja gandrīz 60 braukt gribētājus. Pēc tam kad braukšanas instruktori bija nomainījuši sausam laikam paredzētos slikus pret piemērotākam riepām, pulksten 12:00 sākas drošības instrukcijas un īss ieskats drošas braukšanas pamatprincipos, ko pasniedza Streetfighters.lv pārstāvis Rūdolfs Bergmanis (vairāk zināms kā RGX) un jau 12:30 trasē devās pirmā braucēju grupa, no sešām, katra aiz sava instruktora. Jāpiemin, ka par aizraujošu instrukcijas daļu kļuva 4Speed prezentācija Spidi airbag drošības vestei, kas paredzēta tieši motobraucējiem un īpaši lietus apstākļiem paredzētu moto cimdu tests. Beidzoties pirmajam posmam, dalībnieki tika sadalīti pēc savām braukšanas spējām un ātruma, un trešajā posmā jau dalībnieki tika sadalīti vēl detalizētākās grupās un trasē tikai laisti pārmaiņus.

  Pēc braukšanas pa trasi, lai arī izlijuši, dalībnieki prom nesteidzās, jo sakās solītais Veiklības braucienu, ar fantastiski vērtīgām balvām – pirmajai vietai 2 biļetes uz Pasaules čempionāta moto frīstailā Latvijas Grand Prix! Un kas interesantākais – uzvarētājs neviens cits kā Jānis Āva – tas pats ziemas bilžu autors no Dobeles! Veiklības brauciens sevī ietvēra tādas klasiskas laukuma figūras, kā čūska, precīza apstāšanās uz slapja seguma, apgriešanās šaurā vietā un vienas atraktīvākas figūras, kur bija jāparāda, kā dalībnieks māk strādāt ar kājas bremzēm un sadalīt uzmanību uz ceļa, pārvedot priekšmetu no vienas mucas līdz otrai. otrajā vietā Jānis Kazahs un trešais labākais Intars Sārtaputns, kuri ieguva balvas no Motul.

  Pēc Veiklības brauciena apbalvošanas, notika solītā Michelin moto riepu komplekta Izloze, kurā piedalījās visi pasākuma dalībnieki, Michelin sarūpēto riepu komplektu ieguva Andris Ozols!! Apsveicam!

  Vēl nobeigumā gribas atzinīgi novērtēt Autobrava sarūpēto Drošības auto Seat un Fiat Ducato evakuatoru, kuram, paldies Dievam trasē doties nebija nepieciešams, ja neskaita tiesnešu nogādāšanu posteņos, kā arī Streetfighters.RT, jeb SF.RT sporta komandu, kas ne tikai sagādāja vizuālu baudījumu dalībniekiem un skatītajiem, bet arī bija tik pretimnākoši, lai dotos trasē kā instruktori ar dzeltenajam vestēm mugurā. Ka arī paldies, Automotīvs puišiem par iespēju uz vietas iegādāties savam braukšanas stilam atbalstošākās riepas un apskatīt kompānijas Brembo plašo klāstu.

  Foto: Ruta Kalniņa un Artūrs Gedvillo

  Visas bildes: ŠEIT


  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties

  Rezervesdalas24.lv

  Top.LV