Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


2 Rati 2 Kontinenti - uz Austrāliju un Āziju

 • Raksta opcijas
 • Lasīt komentārus (1)
 • Drukāt
 • Gerda Kivleniece, Brīvskolotāju projektu vadītāja,
  03-04-2017

  Latviešu motobraucēji izziņo aizraujošu ekspedīciju ar skolēnu piedalīšanos 2 RATI 2 KONTINENTI.

  7.aprīlī plkst.11.00 preses konferencē Latvijas Televīzijā tiks izziņota 2018.gadā plānotā moto ekspedīcija “2 Rati 2 Kontinenti”, kuras ietvaros pieredzējuši latviešu moto ceļotāji dosies uz Austrāliju un Āziju. Šī ceļojuma gaitā ekspedīcijas dalībnieki paredz ar saviem, uz Austrāliju nosūtītajiem, motocikliem veikt aptuveni 30 000km garo mājupceļu līdz pat Latvijai.

  Ceļojuma izziņošanas laiks nav izvēlēts nejauši un sakrīt ar dienu, kad tiek filmēts raidījuma “Gudrs vēl gudrāks” sezonas noslēgums. Jau iepriekšējos ceļojumos ekspedīcijas vadītājam Mārtiņam Silam un viņa ceļojumu komandai (tautā sauktiem par Brīvskolotājiem) ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijas skolēniem un šo skolu auditorijai paredzēto Latvijas televīzijas raidījumu. Atrodoties ceļā, tiek filmēti video jautājumi raidījuma dalībniekiem un nosūtīti tā veidotājiem spēles ģeogrāfiskās sadaļas papildināšanai. Izziņojot gaidāmo ekspedīciju vienlaikus ar raidījuma 3.sezonas noslēgumu, Brīvskolotāji apņemas turpināt sadarbību un veidot video uzdevumus arī ceļā no Austrālijas uz Latviju.

  Šis ceļojums būs noslēdzošais posms pirms tam notikušajām ekspedīcijām “2 Rati 2 Ragi” (Āfrika – Eiropa) un “2 Rati 2 Amerikas” (Dienvidamerika - Ziemeļamerika).

  Braucienu laikā motociklisti apceļo pasauli kā neformālās izglītības iniciatīvas Brīvskolotāji biedri, nodrošinot Latvijas skolēniem iespēju ceļojumos piedalīties un tos vadīt ar tālvadību. Pirms tam tiek rīkoti konkursi skolēniem, kuru laikā klases vai atsevišķi skolēni tiek aicināti iesūtīt savus jautājumus Brīvskolotājiem. Skolēniem tiek dota brīva izpausmes iespēja, tāpēc arī saņemtie uzdevumi ir ne vien jautājumu, bet arī uzdevumu formā - satikt kādu konkrētu tajā vietā dzīvojošu cilvēku, intervēt viņu, nogaršot nacionālos ēdienus, izpildīt kādu rituālu utt. Atbildība, ar kādu skolēni pieiet ekspedīcijas tālvadībai, ir tikpat liela, kādu izjūt Brīvskolotāji, īstenojot viņu ieceres. Rezultātā tiek radīts mūsdienīgs, bet pats galvenais - uz pieredzi balstīts ģeogrāfijas materiāls, no kura mācīties ir daudz aizraujošāk, nekā ierastajām mācību grāmatām. Turklāt arī skolēns pats nekad neaizmirsīs, piemēram, ar kurām 3 valstīm robežojas Ēģipte, ja pats būs licis Brīvskolotājiem uz šīm robežām uzņemt selfijus!

  Šīs ekspedīcijas kodolu veidos pieredzējušie motobraucēji Mārtiņš Sils, Juris Pūce un Ģirts Vilnis. 7.aprīlī viņi informēs par plānoto maršrutu, skolēnu iesaisti brauciena plānošanā, tā nozīmi Latvijas simtgades notikumu laikā, kā arī iespēju uz konkrētiem posmiem pieteikties arī citus moto entuziastus. Ekspedīciju rīko moto piedzīvojumu klubs “apPasaule”.

  Pēc preses konferences notiks iepriekšējās ekspedīcijas – “2 Rati 2 Amerikas” skolēnu konkursa uzvarētāju apbalvošana, kā arī jauna Latvijas apceļošanas konkursa izziņošana.


  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties

  Rezervesdalas24.lv

  Top.LV