Gadījuma bilde

Mēneša meitene

Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » MOTOpower.lv

Tēma: Moto transports no Stokholmas (SE)

AutorsZiņojums
motomaus
14. Feb 2019, 21:25#1

Kopš: 14. Feb 2019

Ziņojumi: 3

Braucu ar:

Ir nereģistrējams motokrosa mocis, kuru ir nepieciešams atgādāt no Zviedrijas uz Latviju. Kā to būtu iespējams izdarīt - izmantot kravu pārvadājumu pakalpojumu, pašam ar Tallink (vai nu ar auto vai nododot kravā, ja maz tā ir iespējams)? Izskatīšu visus variantus par saprātīgāko cenu.

Vai par nereģistrējamas moto tehnikas pārvešanu no Zviedrijas ir nepieciešami pirkšanas dokumenti vai citi papīri?

Offline

lenko
14. Feb 2019, 22:31#2

Kopš: 05. May 2008

No: Kandava

Ziņojumi: 1997

Braucu ar: lauztu atslēgkaulu un pāris ribām

Pirkt pardot papiru obligati.

-----------------
Palīdzēšu ar motocikla iegādi
http://www.motopower.lv/member_gallery.php?gal_id=9496

Offline

Goblins
20. Feb 2019, 11:13#3

Kopš: 22. Apr 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 2871

Braucu ar: 800 cc, Bandītu un RE

Marta beigās, braucu no Vilhelmina uz Rīgu ar piekabi, iespējams varu palīdzēt, ja mocis ir E4 vai ostas tiešā tuvumā. Stokholmā iekšā nebraukšu, nebūs laika un iespēju.

-----------------
man garšo alus

eet jeuw kak

Offline

motomaus
24. Feb 2019, 22:05#4

Kopš: 14. Feb 2019

Ziņojumi: 3

Braucu ar:


14 Feb 2019, 22:31:19 lenko rakstīja:
Pirkt pardot papiru obligati.


Vai par šo varētu nedaudz sīkāk pastāstīt, vai katrs zviedru pārdevējs zin, ka pirms pārdošanas izziņa ir jāsagatavo, vai arī tas ir jāizdara pircējam?

Offline

motomaus
27. Oct 2019, 22:56#5

Kopš: 14. Feb 2019

Ziņojumi: 3

Braucu ar:

Lai jaunu tēmu netaisītu - kā ir ar Zviedrijā iegādātas reģistrētas moto tehnikas pārreģistrēšanu Latvija? Vai tā pirms iegādes ir jāņem no uzskaites Zviedrijā?

https://transportstyrelsen.se/en/road/Vehicles/...e-of-ownership1/
"The new owner must have a Swedish personal identity number or a coordination number if a change of ownership is to be registered"

"A coordination number is an identifier for individuals who are not or have not been registered in the Swedish Population Register.", bet cik sapratu, to arī nevar iegūt tikai uz pirkšanas brīdi iebraucoša privātpersona.

Offline

eddie
28. Oct 2019, 21:27#6

Kopš: 09. Jul 2013

Ziņojumi: 646

Braucu ar: KTM 990 ADV

Pastāv opcija neņemt nost no uzskaites - ja vien zviedrs uzticas un ļauj braukt tev līdz prāmim ar esošajiem dokumentiem, t.sk. ar viņa apdrošināšanu.
Otrs variants ir braukt uz viņu transporta direkciju, ņemt tranzīta numurus, utt. Un tur, cik atceros, bija tricky moments, ka ne zviedru, ne arī mūsu letiņu apdrošināšanas kompānija nepiedāvā apdrošināt.. var jau riskēt un maukt tāpat, bet tas uz savu atbildību.

Man paveicās, zviedrs bija draudzīgs, turpat garāžā sarakstījām papīrus, maucu uz prāmi, Latvijā pa taisno uz CSDD. Viņiem tur divi papīri, zils un dzeltens - zilais tā kā tehniskā pase ar esošajiem reģistrācijas datiem, dzeltenais, ko pircējs un pārdevējs paši aizpilda un pēc tam aizsūta pa pastu uz viņu csdd. Cik nu abi tur izspriedām - baigā jēga rakstīti uz atsevišķas A4 lapas kaut kādu pārdošanas līgumu/aktu nav, jo tā dzeltenā lapa tieši šo lomu arī pilda - tur skaidri rakstīts, ka čalis tāds un tāds nodod īpašumtiesības čalim tādam un tādam. Zviedrs gan teica, ka tā dzeltenā lapa viņam obligāti jānosūta uz savu csdd kopā ar numurzīmi, bet es uzstāju uz to, ka dzeltenā lapā ir vienīgais, kas apliecina īpašumtiesību maiņu, tāpēc ņemšu līdzi. Un izrādījās, ka tā arī bija pareizi - mūsu csdd padod viņējam šo informāciju elektroniski (tā vismaz sapratu no mūsu csdd info tālruņa). Numurzīmi gan aizsūtīju ar kurjeru zviedram atpakaļ. Jā, nu šeit arī ir otrs tricky moments - zviedrs vairākkārt apgalvoja, ka numurzīmi obligāti jānodod atpakaļ, citādi tas mocis mūžam palikšot karājoties uz viņa vārda. Respektīvi - pārdevējam ir jāuzticas pircējam, ka neuzmetīs un tiešām atsūtīs atpakaļ.

Pie uzbraukšanas uz prāmja man neko neprasīja, tāpat arī Latvijā pie nobraukšanas. Laidu pa taisno uz CSDD, arī tur viss pa gludo. Gan jau viņi tās zilās&dzeltenās lapas ne pirmo reizi redz.

Viena nianse gan bija, par ko nācās kaut kādu papildus lapu aizpildīt - paskaidrojums par naudu, kāpēc vests skaidrā naudā (nepārsniedza gan 7.2k, lai par to piesietos). Nekā slēpjama man nebija, īsi aprakstīju situāciju.

Šo niansi arī jāpatur prātā, ka šiem tur skaidrās naudas aprite nav cieņā. Zviedrs teica, ka viņam, lai ieskaitītu kontā tādu žūksni piķa, būs jāraksta baigais paskaidrojums, jāpamato izcelsme. Sākotnēji domājām, ka vienkāršī aizskaitu viņam no savas Swedbank uz viņa Swedbank - tak vienas grupas banka, vajadzētu ātri aiziet. H*j! Mūsu galā man pateica, ka nevar apgalvot, ka aizies uzreiz, tas varot būt arī divas, varbūt pat trīs dienas.. Un tad var sanākt tāda stulba situācija, ka vai nu 1) es aizskaitu naudu ātrāk un pārdevējs nozūd no zemes virsmas, pirms esmu atbraucis (ko es zinu, varbūt tas FB profils īstenībā piesedz kāda melnā identitāti); 2) es atbraucu, uz vietas skaitu naudu, braucu prom ar moci, nauda vēl nav viņa kontā, es pēc dažām stundām kancelēju maksājumu vai kā tamlīdzīgi. Risinājums beigās - mēs kopā gājām uz tuvāko bankas filiāli un maksājām pa taisno viņa kontā, un tur papīros tad uzreiz parādījās, ka iemaksu veicu es, nevis viņš pats, respektīvi, viņam sirds mierīga, ka netiks uzvilkts uz desas par naudas izcelsmi.

Bišk izplūdu... kā parasti. Bet rezumē - kopumā diezgan vienkāršs pasākums. Un kronai labs kurss šobrīd.

Offline

VATERLAND
28. Oct 2019, 21:53#7

Kopš: 01. Jan 2011

Ziņojumi: 2942

Braucu ar: Drūmo klasiku (C)

Tas viss ir iespējams, ja abām no iesaistītajām pusēm ir vēlme/pacietība krāmēties ar birokrātiska rakstura kāzusu risināšanu un vēlme uzņemties riskus,tā vietā, lai darījumam ar auslanderu, zviedrs vienkārši izvēlētos vietējo no SE.


28 Oct 2019, 21:27:06 eddie rakstīja:

Bišk izplūdu... kā parasti. Bet rezumē - kopumā diezgan vienkāršs pasākums. Un kronai labs kurss šobrīd.


-----------------
Mach mit, mach nach, mach besser

https://www.maksla.lv

Offline

motomaus
28. Oct 2019, 23:03#8

Kopš: 14. Feb 2019

Ziņojumi: 3

Braucu ar:


28 Oct 2019, 21:27:06 eddie rakstīja:
Pastāv opcija neņemt nost no uzskaites - ja vien zviedrs uzticas un ļauj braukt tev līdz prāmim ar esošajiem dokumentiem, t.sk. ar viņa apdrošināšanu.Svarīgas ninanses, kuras nezināju un, kuras atrisina manu situāciju. Super, paldies par reālas situācijas padomu!

Offline

Top.LV