Online

Pašreiz MOTOpower skatās 1 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Uz ziemeļiem,apkārt Ladogai-2013.

Pievienota: 14. Aug 2013, 21:01
Atjaunota: 26. Aug 2013, 21:30

Komentāri (13)

Citas galerijas no lietotāja elf

Tākā nepanesu karstumu,tad tik uz ziemeļiem!
Tika mēģināts sarunāt kādu līdzbraucēju ar motociklu,bet veltīgi.Vienam no lāčiem bail,otrs krievu miliču filmas saskatījies....nu ko,braucam vieni ar otro numuru...tā krievu motobraucēji sauc līdzbraucēju..
Jau iepriekš rezervējam rindu uz Igaunijas-Krievijas robežas.. https://www.estonianborder.eu/yphis/index.actio...equest_locale=ru
Problēmas sākas ar to,ka moto piekabei Pav 40 ,vin kodā ir tikai 4 cīpari...tas nekas, ka ar piekabi jau maijā biju caur šo robežpunktu izbraucis ārpus eiropas savienības.Urmasi veselu pustundu pārbaudīja papīrus...būs jāiet uz CSDD un jādod pa kupri,jo urmasi teica,ka tāda problēma būšot katru reizi!!!
Beidzot robeža aiz muguras,laiks superīgs...
Pirmā lielākā pilsēta Pleskava.Tākā krievu laikos tur bieži būts, īpaši neaizkavējamies..ielejam benzīnu pa 30 rubļiem litrā (0.51Ls/litrā)un uz ziemeļiem..Lai nebūtu jābrauc pa Pleskava-Pēterburga maģistrāli kura pilna ar fūrēm ,izvēlamies maršrutu gar Peipusu.
Skat jau ,pusdienlaiks klāt...Galdiņ klājies....Netālu no Peipusa ir pilsēta Gdov,bet kurā gadā tad viņa īsti dibināta??

Viena no retajām atpūtas vietām ceļa malā..praktiski tādu nav!Mazs ieskats pilsētā Kingisepp..

Kā apdzīvota vieta ,tā brāļu kapi.Karojuši nepajokam.

Pirmās dienas 382km ceļojums beidzies.
Pa nakti paliekam Boļšaja Raikova.. pie sieviņas paziņām.

2.diena.

Rīts jauks ..saulīte,laižam uz slēgto pilsētu Sosnovij Bor.No šā gada maija pilsēta atvērta,bet tikai krievijas iedzīvotājiem,ārzemniekiem vajag caurlaidi.Hi...bet robežsargi ierakušis no otras puses ciemā Ļebjažij...pa ceļam apskatām ātomelektrostaciju,iespaidīgi un cik darbinieku auto gar ceļmalu.Spriežot pēc automašīnām,tur labi maksā!
Klāt arī robežsargi,adrenalīls sakāpis maksimāli...ha,ha pārbauda tikai iebraucošās automašīnas..pamājam un laižam tālāk.
Braucot pa šo slēgto teritoriju,navigācija visu laiku pazaudē ceļu....te esam uz ceļa,te dziļi mežā.Citur tā nebij un jauni būvēts tas ceļš ar nebij..mož kordinātes nobīda lai raķete netrāpītu ātomstacijai..tad vēl pazuda ~50km ceļa..pēc navigācijas tik ...uz spidometra mazāk.Pārbaudīju velreiz....tik tiešām pazuduši tie 50km...Drīz jau esam uz jaunā ceļa kas ved uz Kronštati,būs arī tunelis zem jūras.Sestroreck, bračka tur krievu armijā dienēja.

Šajā vietā 1941 gadā tika apturēts somu karaspēks.
Piemiņai izveidots memoriāls "Лемболовская твердыня"Jaunais ceļš iet caur Karēlijas nostiprinājuma līniju..Ceļus būvē nepajokam!!Tālāk braucam uz muzeju ,,Кексгольмском направлении''kas atrodas šaipus Suhodoļskoe ezera.
Kur tas atrodas,tad skatīt šet

http://dacha-ozero.ru/

Tākā muzejā pusdienlaiks, nolemjam sameklēt vietu pusdienām..gribējām pie ezera,bet tur viss privāts.
Labi ka tikām atpakaļ kalnā, kas nobērts ar irdenām granīta šķembām....Transalps izbrauks visur..Sieviņa gatavo pusdienas..Esam pie muzeja.

Pasteidzāmies ar pusdienām,vajadzēja no šī putras katla..Prarvjomsa....Krievi bij ierakušies šaipus Manerheima aizsardzības līnijas....kuru tā arī krievi nespēja ieņemt.Kaut ko šur tur ieņēma,bet kopumā tā arī neko...


Tas mazais vīriņš muzeja izveidotājs un gids.
Viena apmeklētāja viņam prasīja..kas uzbruka ..somi vai krievi....nu protams ka mēs uzbrukām...un baltiju ar okupējām!

Kritušie 5:1 somiem par labu.Tālāk laižam uz Ladogu..pret salu Koņevič ir ,,misa Rogovoi" izvirzījums ezerā ,tāds kā ar diviem ragiem.Tur ir super pludmale,bez musora.Piebraukt var līdz pat ezeram un vietas pietiks visiem!
Zaostrovje ciemā pa kreisi...sākas grantenieks..1km ,tad pirms kreisā izteikta līkuma pa labi mežā...1.3km meža ceļa,vietām lieli akmeņi uz ceļa.Var iebraukt arī ar vieglo,bet uzmanīgi..Kad piebrauc pie ezera ir izvēle..pa kreisi telti var celt klintī...pa labi smilšainā pludmalē.Peldēties ar super...nav jābrien ne par tālu,ne par tuvu...

Jācep gaļa...tādi mangali izvietoti gar visu pludmali....un neviens ne zog,ne lauž!Ejam pastaigāties pa akmeņaino mežu..Šodien nobraukts 310km.

3.Diena.

No rīta piestājam pie ekmeņainā meža nelielai fotosesijāi.Priozjorsk,ielejam degvielu,saeļļojam ķēdi,uzēdam saldējumu..labs bij!Piestājam pie cietokšņa.

Pašgājējs lielgabals ИСУ-152Tanks ИС-3, šim tankam ar Priozjorskas atbrīvošanu nav nekāda sakara...laikam nebij kur likt!Pilsēta....Aiz Priozjorskas sākas līkumainie ceļi...uh !Marmora raktuves,tagad dabas parks!

Sapērkam pa kādam suvenīram...Ūdens kritums,pašā ceļa malā...tad jau tūristi ar būs..

Līdz šim latviešu karēlijā bij vairāk kā somu...te uzradās somu motobraucēji un tie bij arī vienīgie.
Somi tur parādoties tikai brīvdienās..Šiem līdzi pavadošais buss,šoferis runāja krieviski..uzsitam bazaru.
Prasu kāpēc vajag pavadošo automašīnu...šis izbrīnīts paskatās....nu kā ,ja salūst ,ko tad..
es šim...jābrauc ar Hondu tad nesalūzīs...šis uzreiz priecīgi atbild...mums ar ir Honda...tik tiešām ar viņu nekad nav problēmu...Šeit var aizskatīties un iekrist Ladogā..

Pitkjaranta....kārtejais tanciņš.Kempings http://www.uuksu.ru/ ,starpcitu tas bij vienīgais kempings ko atradu ..kurš piedāvāja teltsvietas...laikam nemāku atrast?Teltsvieta + par motocikla stāvietu= 400 Rubļi vai 6.80 Ls.

Duša 100 Rubļi vai 1.70 Ls....katram.3.dienā nobraukts 286km..

4.Diena.

Ai....uznāca slinkums...slaistāmies visu dienu..

Blakus kempingam tek upe..jāiet ievērtēt.

Sakārojās saldējuma...ejam uz ciemu.Veikals klāt..tur ļoti laipna pāredevēja..

Medpunkts.

Bibliotēka.

4.dienas nobraukums 0 km.

5.diena.

Nekā ievērības cienīga...janu vienīgi lielā satiksmes intensitāte uz Murmanskas maģistrāles..
Vakarā esam Boļšaja Raikova ...nobraukts 530km.6.diena.

Līst ne pajokam,uzvelkam lietustērpus un laižam mājās..
Pirms Kingisepp ceļa remonts,uzliets svaigs asfalts.Skatos spogulī, nesas viens minivens..mums 80km/st. viņam ~120km/st..apdzen, priekšā neliels labais līkums....hopā minivens sagriežas pa 270 grādiem un uzmet 3 kūleņus...paliekot uz ratiem.
Tākā apstājās pretīmbraucošais auto,no kura viņš sabijās...tad mēs neapstājamis..
Tā arī bij vienīgā avārija visu 2000km garumā.
Nu tik nagla kā Latvijā brauc purnā,tā tur nebrauc!
Ja ir 1.5 joslas katrā virzienā un ja nenovācies malā,tad neviens netaurē un kulakus nerāda ...kā tas notiek pie mums!

Izrādās ši ir pēdējā ceļojuma bilde...šajā vietā 1944 gadā bij krievu lidlauks..tādas lidmašīnas toreiz nebij,bet kāda tur starība..Kopā nobraukts ap 2000km. Ceļi labi ,vienā vietā tik bij grantenieks kā veļas dēlis ,garumā 30km....nu braucām ar veselu stundu to posmu..
Izmaksas mazas, jo degviela maksā ~0.51Ls/litrā..

Paldies!
Top.LV