Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Kā es braucu Santa Klausu lūkotiesi

Pievienota: 30. Nov 2015, 23:06
Atjaunota: 01. Dec 2015, 08:28

Komentāri (12)

Citas galerijas no lietotāja tomylv

Pirms mana pirmā tripa uz Franciju(http://www.motopower.lv/member_gallery.php?gal_id=13387), man viens čoms teica- gan jau, ka trešajā dienā nometīsi moci grāvī un iesi uz tuvāko lidostu, lai lidotu mājās. Rezultāts izrādījās pretējs, un gribējās vēl. Vienīgais, ko negribēju piedzīvot atkārtoti, ir lietus. Man tas, galu galā, ir joyride..
Tā nu pēc lietainās vasaras pienāk "saules" nedēļa visā Skandināvijā. Dienas laikā tiek iegādātas prāmja biļetes un norezervētas naktsmājas.
Lai gan plānots ceļš līdz polārajam lokam septembra sākumā, kofi vieglāki, kā uz saulaino Franciju. To, laikam, sauc par pieredzi..
Pirmā diena tiek pavadīta Pērnavas "Lotes zemē". Kam mājās sīči, tie sapratīs.
Vakars Pērnavas viesnīcas stāvlaukumā sākas HD kompānijā(de javu).Otrā dienā čau-čau ģimenei un esmu ceļā uz Tallinu. Mega garlaicīgais ceļš līdz Tallinai un prāmim. Nopriecājos, ka prāmjus beidzot sakrāsojuši interesantās krāsās. Helsinki sagaida ar draudīgiem mākoņiem, bet bez lietus. Tas priecē. Vēl tik 120km un esmu naktsmājās pie Lahti. Pa ceļam iepērkos local supermarket un sajūtos kā restorānā- divas fantas bundžiņas, bulciņa un lētākais iepakojums ar dažām šķinķa šķēlēm- EURO 8,-
Naktsmājās sidrs pa Somijas cenām un bidē Somi style..Diena sākas ar pašiņu un esmu gatavs ceļam.
Ezeri, ezeri, ezeri. Un kaudze ar ātruma ierobežojumiem. Bet pierodu pie "objektuapskatesātruma" un viss ir lieliski. Naktsmājās esmu vienīgais, kā rezultātā tieku pie 6-vietīgas mājiņas ar visām extrām.

No rīta jauka saruna ar viesu mājas saimnieci. Iepriekšējā dienā bijis +1. Priecājos par šodienas +8..
Brokastis kā uz kaušanu! Tā gribētos to visu pietaupīt pusdienām..
Aizpļāpājamies par policiju. Tā te esot reti sastopama un tikai vietējos miestos. Līdz Rovaniemmi tik divi fotoradari.. Lieliski!
Pirms izbraukšanas foto ar dēla dāvanu Santa Klausam

Ņemot vērā viesu mājas saimnieces komentārus par policijas regularitāti uz ceļiem, ātrums tiek pieaudzēts līdz konstantam trīsciparu skaitlim.. Nomaļie ceļi kļūst šaurāki, parādās zīmes, kas apstiprina iebraukšanu ziemeļbriežu populācijas teritorijā. Līdz vienā līkumā (gandrīz)sastopos ar uz ceļa izskrienošu ziemeļbriežu pāri.. Pārdesmit centimetri šķir mani no nelāga lidojuma dziļā nogāzē, kur pie esošā satiksmes blīvuma mani atrastu kaut kad..
Šajā brīdī Somija ir kļuvusi par vienu likumpaklausīgu moto tūristu bagātāka. Ātrums noreducēts uz divciparu skaitli. Bet tramīgs skatiens uz mežmalām tā arī nepamet, līdz sasniedzu Zviedrijas E4 ar sētām abās pusēs.
Tuvojoties Rovaniemmi laiks kļūst vasarīgi silts, un ierodoties Santa Klaus village ir ļoti silts. Ļoti silts!
Eju meklēt pašu Santa Klaus. Ne rindas, ne Ziemassvētku burzmas. Ieraugot pašu Santa Klaus, esmu kā mazs bērns satiekot Ziemassvētku brīnumu..
Papļāpājam par šo un to. Viņš zin Rīgu, Jūrmalu, Lido egli.. Interesanti.
Vakarā pastaiga pa Rovaniemmi.

Atpakaļceļš sākas ar sauli un lielisku laiku septembrim. 730km un laiks vairāk tiek veltīts braukšanai kā apkārtnes bildēšanai.. Naktsmājas jau Zviedrijā.Nākošajā dienā ceļi kļūst kalnaināki. Drusku kalnaināki. Tiek noknipsēts arī jaunais tilts iekš Sundsvall, kuram nu jau būtu jābūt atvērtam. Tuvojoties Stokholmai saprotu, ka laiks vēl daudz, un "izskrienu" mazo rounabountu pa Stokholmas arhipelāgu. Tad gar Ārlandas lidostas Jumbo viesnīcu uz naktsmītni(vairāk izskatījās pēc skolas)..

Pēdējā diena pirms Rīgas. Dienas plānā: Marsta station, Arlandas lidosta un Sigtuna.
Un tad jau prāmis uz Rīgu.
Pirms prāmja visas domas jau par mājām un dušu. Bet kad esmu uz prāmja, skaļruņos paziņo- palikušas dažas vietas uz ekskursiju pa komandtiltiņu. Duša pagaidīs! Lielisks brauciena noslēgums!

Top.LV