Online

Pašreiz MOTOpower skatās 1 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Mazā bāku tūre Hiiumaa

Pievienota: 11. Sep 2018, 16:15
Atjaunota: 12. Sep 2018, 09:41

Komentāri (7)

Citas galerijas no lietotāja budzis

Iedvesmojoties no iepriekšējās galerijas "Bāku tūre Hiiumaa/Saaremaa", nolēmu ielikt arī savējo "Mazo tūri".
Sākotnēji bija doma braukt gan uz Hiiumaa, gan Saaremaa, bet tā kā Saaremaa jau ir būts ar auto, tad nolēmu, ka šoreiz pietiks ar vienu salu.
Uz prāmja. Tā kā no ilggadējā prāmju operatora-monopolista igauņi beidzot ir tikuši vaļā, tad prāmji ir jauni , skaisti un līmenī.Pirmā pietura - Kallaste klintis. Sākumā uzdzina smīniņu, kā šo štruntu var dēvēt par klinti. Bet nu ok, tāpat jau interesanti pavērot un palasīt info.Vēl necilāka pietura - Palukula baznīca jeb tās ārpuse.Kardla osta - rāma miera un harmonijas piepildīta vietiņa.Šādās mazās jahtiņās igauņi savus bērnus peldina jūrā. Amizanti, bet varbūt es tur redzēju arī kādu nākamo pasaules līmeņa burātāju.Kāds motobraucējs savu IŽ/Voshod/Jawa miksli iemūrējis akmeņu krāvumā.Kardlas iepazīšana. Starp citu visa brauciena laikā ūdens jūrā bija ārprātā silts. Vietām īsti par jūru to nenosaukt, drīzāk atgādināja ezeru ar apaugušiem krastiem.Kardla pazemes avoti. Arī apskates objekts. Nekā jau tāda nebija, tikai plūst ūdens pilnīgi par velti no visādiem krāniem vienas ielas garumā. Vietējie drošvien eleganti laista savus dārzus, kā arī ievāc ūdeni PET pudelēs.

Piemineklis Estonia bojāgājušajiem.

Tahkuna bāka. Pirmā no trijām.Vēl viens drošvien motobraucēja veidots mākslas darbs, pie Hiiu valla maja.Kopu bāka.Ristna bāka. Kura bija foršākā, pat nezinu. Katrā citas sajūtas. Patika, ka visur konstanti vienāda ieejas maksa un vienotas formas biļete. 3EUR.Ristna rags blakus sērfotāju paradīzei. Sērfotājus gan nemanīja, jo bija pilnīgs bezvējš.Pusdienas Kalana krodziņā. Normālas.Soru osta. Var pa taisno nokļūt Saaremaa. Es gan tikai apskatīju un devos atpakaļ Hiiumaa ceļos.

Viena no daudzajām miniatūrajām vējdzirnavām, šoreiz Harju-Ratsepa.Šī bilde man šķiet ceļojuma vērta. Piebrauca 3 čaļi ar LV auto. Domāju, nu tik parunāšu, bet nekā. Minētie 3 bija vācieši. Acīmredzot LV noīrējuši golfu un apbraukā arī igauņu salas.Orjaku osta un mols.Saare rags iestiepjas jūrā tik tālu, ka ir ko kātot. Siltā dienā obligāti rekomendēju līdzi ūdens pudeli un galvassegu. Bet ir vērts aiziet līdz pašam galam.Skats no paša gala vēl uz jūras pusi. Jā, un tur var vēl brist tālāk, ko viena kundzīte (kas redzama galā) izdarīja.Un skats atpakaļ uz salu.Orjaku skatu tornis.Var redzēt Hiiumaa iekšienē esošo ezeru/purvu.Zirgi Kassari. Neizjāju. Pietika ar saviem.Vēl viens ļoti foršs pieturas punkts. Darbojoša vilnas fabrika. Varēja gan ieiet un apskatīt darbībā, gan kādu vilnas izstrādājumu iegādāt.Sen neredzēts politiskais stūrītis.Suuremoisa muiža.Sarve piekraste. Tālumā jau prāmis redzams. Oranžais. Es braucu ar nākamo - zaļo.Lūk arī mans zaļais Heltermaa ostā.

Atā!

Top.LV