Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 5 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Otrais no četriem. Sopota un Gdaņska.

Pievienota: 16. Dec 2018, 20:57
Atjaunota: 16. Dec 2018, 23:29

Komentāri (7)

Citas galerijas no lietotāja tomylv

Kamēr iedvesma, paturpināšu īsstāstu sēriju.
Pēc Norvēģijas foršā izbrauciena, sadomājām tikt līdz Gdaņskai un Sopotai. Tas jau sen bija plānā. Pieļauju, ka visi, kas ceļo kaut nedaudz ārpus Latvijas tur jau bijuši un neko jaunu neuzzinās. Bet ar ceļojuma iespaidiem un info padalīšos. "Formāts" līdzīgs kā uz Norvēģiju.

1.diena.
Šis bija lietus brauciens. Vismaz pirmā diena. Kā Rīgā uz Lubānas ielas sākās, tā pierima tik pēc Paņevežiem. Bija iespēja notestēt jauno ķiveri. Ko var teikt- ja vecā sāka laist ūdeni pie nobrauktiem 25-30TŪKSTOŠIEM km, tad jaunā pie 2km.. Visu taisa draņķīgāku.
Kauņā uzpildos un līdz naktsmājām tad bez pauzes. Pirmās dienas galamērķis tāds visai dīvains. Īpaši tiem, kas tikko atvērto robežu laikos brauca uz Vāciju. Suwalki. Laikam tādēļ arī to izvēlējos..
Tuvojoties galamērķim atkal savelkas draudīgi mākoņi un tiek izvilktas lietus klōzes. Navigācija/telefons tiek noslēpts bākas somā. Vasaras vidus, lietus kā balta siena. 20 km no Suwalkiem lietus beidzas, saule, bet nu līdz viesnīcai jau nost neko nevilks. Pēc 5min +27, telefons sāk bļaustīties par overheat. Iebraucot Suwalkos tas arī izslēdzas. Pēc atmiņas tieku līdz viesnīcai. Pats arī gatavs viendaļīgo lietus kombi(kurš, starp citu, aizņem 1/3 no kofera) iemest līgo ugunskurā. Karsts kā tropos. Beidzot tieku viesnīcā un ārā no moto apģērba.
Vēlās pusdienas un laiks uz pilsētu. Speciāli nebrauktu, bet ir kur aci piesiet. Laiks pastaigai lielisks, bet doplera radars saka, ka līst visapkārt ka plīkšķ.
Starp citu, izmantoju šo app:
https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.mbriedis.lietus
Vakariņas viesnīcā- patīkams bonus salīdzinot ar Norvēģiju, kur restorāniem jāiet ar līkumu.

2.diena.

Ar izbraukšanu nesteidzos, jo lietus līst. Bet solās būt labāk. Prognoze nemelo. Visas dienas laikā lietu tā arī nedabūju, bet visu laiku braucu aiz tā. Ceļš visu laiku slapjš, lai gan vasaras vidū izžūst ātri.
Pa ceļam uz Sopotu bija doma iebraukt Fromborkā. Bet nevarēju izdomāt vai lietus dēļ tur gribēšu mest līkumu. Tomēr arī tur, tuvojoties, lietus mitējas un metu līkumu pa labi. Fromborkā plāns apskatīt Kopernika muzeju un Fuko svārstu. Viss forši un izmestais līkums devis absolūtu gandarījumu. Stāvvietā atklāju, ka viens koferu kronšteins atskrūvējies. Štrūmi, ar ko to novērst, nav. Bet, kārtīgi visu noinspicējot, saprotu, ka pārējie trīs savu darbu dara un prasās tik pievērst tam visam mazliet lieku uzmanību. Šis pats kronšteins(gan ne šajā braucienā), pamainīs manu ceļošanas pieredzi nākotnē.
Ceļš gar piekrasti uz Sopotu ved caur ceļu izbūves "poligonu". Sānu koferi nepalīdz to visu baigi apbraukt un lēnu garu turpinu ceļu uz viesnīcu.
Sopota līdzīga kā mūsu Jūrmala. Mazliet snobiska, stipri pārapdzīvota, īpaši vasarā.
Ņemot vērā, ka esam tikai vienu nakti, viesnīca rezervēta pašā centrā. Ierodos galamērķī, un drīz arī jālaiž uz lidostu pretī Sieviņai.
Vakariņas divatā, pastaiga pa naksnīgo Sopotu. Jauks vakara noslēgums.3.diena

Rītu sākam ar pastaigu pa Sopotas molu. Tas gan tagad uztaisīts kā maksas pakalpojums. Pieļauju, ka to koka kvadrātmetru uzturēšana nav lēts pasākums. Tālāk dodamies uz Gdaņsku. Tā nu ir pilsēta, kur atgriezties. Droši vien ka ne svētdienā un ne vasaras vidū
Pilsēta tiešām skaista. Daudz ko redzēt un staigāt. Karstums un motoapģērbs tomēr vedina turpināt ceļu. Tālāk laižam uz Malborku. Ja jau šeit esam, pils jāredz. Iekšā neejam, bet apstaigājam apkārtni un papusdienojam "viduslaiku" virtuvē. Kārtējo reizi nopriecājamies par Polijas cenām.
Naktsmājas Polijas lauku nekurienē. Un tās izvēršas par jauku pārsteigumu. Miera osta, ap māju ganās alpakas. Vakariņas ģimenes lokā pie liela galda virtuvē. Rekomendēju: Gościniec Bocianowo. Atrodami bookingcomā.
Pēdējā diena tikai ceļš uz mājām. Apskatām LT/PL/RU robežpunktu. Polijas pusē skaidras norādes, ka uz robežstaba pamatnes, kas RU pusē, kāpt stingri jo stingri noliegts. Paskatījāmies kamerās, un nekāpām..
Lietuva atkal sagaida ar lietus mākoņiem. Pie Iecavas tāds "bāziens" un vējš, ka atskan sievas jautājums interkomā- vai tiešām mēs nestāsimies
Arī bākas somā nenoslēptais telefons saka, ka uzlādēt to caur slapjiem štekeriem nevarēs. Sīkums, esam jau gandrīz mājās. Pēc brauciena iepirktas jaunas lietus "klōzes", no kurām katra sapakota ietilpst džinsu kabatā. Sīkums, bet patīkams.
Kopā ceļā 4 naktis. Saripojuši 1632km.Top.LV