Online

Pašreiz MOTOpower skatās 0 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.

Ienākt MOTOpower

Lietotājvārds:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Trešais no četriem. Karēlija. Tā, kas Somijā.

Pievienota: 31. Jan 2019, 13:30
Atjaunota: 31. Jan 2019, 15:24

Komentāri (3)

Citas galerijas no lietotāja tomylv

Sveiciens ziemā.
Kamēr vēl sniegs, paturpināšu savu īso ceļojumu sēriju.
Trešais "īsais" jau bija septembrī uz ziemeļu pusi. Somija, Karēlija. Konkrētāk- Mannerheima līnija un tās vēsture. Kas tas ir- to prasām google, šeit ar vēstures skaidrojumiem neaizraušos.
Daži vārdi par bagāžu. Uz "draudzīgajiem" Vidzemes ceļiem pazaudētā kronšteina dēļ, esmu palicis bez tādas opcijas, kas saucas sānu koferi. Vajadzīgo detaļu no itāļiem vasarā nedabūt. Tad nu izlīdzos ar vecu mugureni, miskastes maisu un "tīkliņu" pa EURO 4.50. Brauciena beigās saprotu, ka sānu koferus redzēt negribu- cits mocis bez tiem!

1.diena
Ierasti garlaicīgais brauciens līdz Tallinai. Prāmis uz Helsinkiem un tālāk ceļš uz Kotkas pusi. Sākotnēji nolemju braukt pa mazajiem ceļiem, bet ātruma ierobežojumi 60kmh izdara savas korekcijas un drīz "pārvācos" un E18. Kotkā iebraucu jau ar tumsu. Fotopauze un uz viesnīcu lielceļa malā. Reģistratūrā 3x noprasa vai tomēr nevēlos runāt krieviski. Krievijas robeža vien 60km. Viesstrādnieku klātbūtne pašsaprotama..2.diena
Rītu sāku ar pastaigu līdz putnu vērošanas tornim. Brokastojot vēroju aizejošo negaisa mākoni, kas uz rīta pusi neļāva gulēt. Zibeņoja un ducināja ne pa jokam!
Pēc brokastīm dodos uz Virojoki pusi. Ceļš #3513. Rekomendēju!
Daži iepriekš noskatīti punkti neattaisno cerības, vien akmeņu krāvumi mežā, bet ļoti iepriecina Bunkkerimuseo. Var atrast to internetā, pieliekot beigās .fi
Kopumā pa apkārtni varētu pavadīt visu dienu, bet saplānotās naktsmājas Joensuu liek ķerties mocim pie ragiem. Pa ceļam netīšām ieklīstu pie slūžu sistēmas. Interesanti.
Atlikušo dienas daļu pavadu bēgot no tiem pašiem negaisa mākoņiem.
Iela pie viesnīcas remontā. Apsargs laipni atvēl vietu pie pašām viesnīcas durvīm. Jā, kā sapratu, tad uz trotuāriem kā pie mums, parkoties nedrīkst. Principā var, bet maksas pakalpojums

Vakarā pastaiga pa pilsētu.3.diena
Atpakaļceļā bija plānots palikt pie Lahti. Bet turpceļā nobraucot no prāmja sagribējās vairāk laika pavadīt tieši Helsinkos. Plānu maiņa un laižu pa tiešo uz Helsinkiem. Pirmā dienas puse ļauj pārbaudīt jaunās Michelin Road 5 uz slapja un ļooti slapja ceļa. Viss lieliski- lietus dēļ ātrums netiek samazināts..
Ap pieciem esmu viesnīcā. Kārtējais 21gs. Visi kodi atsūtīti epastā- reģistratūra kā tāda, nemaz nav..
Numuriņš atbilst cenai- liels, tuvu pie centra.. Naksnīga pastaiga pa Helsinkiem ir lielisks brauciena noslēgums.
Nākot uz viesnīcu piestāju Hemingveja bārā. Tur sāku pļāpāt ar vietējo somu, kurš netukšo pirmo alus kausu. Viņš stāsta, ka viņam esot divi dzīvokļi Helsinkos- viens pretējā mājā un otrs aiz muguras, Hemingveja bārā pie letes Izpļāpājam šo un to un tikai tuvu pusnaktij esmu viesnīcā.
Nākošajā rītā prāmis, ceļš, Rīga.
Rezumē- kopā saripojuši 1700km. Laiks, priekš septembra, lutināja. Bija lietus, bija migla, bet kopumā viss forši!

Top.LV